Gmina Karsin Sport Szkolnictwo Wokół nas

Gdańsk. Mistrzostwa Polski i Europy Fitness Sportowego. Tancerki Paradise Karsin znów triumfują

W dniach 26-28 kwietnia Gdańsk stał się miejscem XII Mistrzostw Polski Fitness Sportowego, organizowanych przez Polską Federację Fitness Sportowego oraz Stowarzyszenie Akademia Fitness Sportowego Aleksandry Kobielak. Na arenie tej spotkało się elitarne grono występujące z blisko 30 klubów z całej Polski, w tym tancerki z Paradise Karsin.

Rywalizacja odbywała się w różnych kategoriach wiekowych, takich jak Fitness Dance, Fitness Show czy Fitness Acrobatic. Oprócz występów solowych, widzowie mogli także podziwiać prezentacje w parach, triach, grupach oraz formacjach. Dodatkową kategorią był Fitness Performance, kategoria z jednym z elementów akrobatycznych, gdzie występy odbywały się bez mat gimnastycznych.

Wśród uczestników znalazły się także dwie tancerki Paradise Karsin, które tym razem reprezentowały klub Kwitniewska Gym. To Lena Wieteska i Agata Pruska. Lena, uczennica SP w Karsinie, oraz Agata, uczęszczająca do SP w Czersku.

– Nasze zdolne dziewczyny wywalczyły drugie miejsce w kategorii duet w Debiutach w Fitness Sportowym w kategorii fitness show 12-14 lat. Ponadto srebrny medal w Mistrzostwach Polski wywalczyła L. Wieteska w kategorii solo fitness show – mówi z dumą Iwona Laska, choreograf i instruktor Paradise Karsin.

L. Wieteska w kadrze narodowej

Ale to nie koniec. L. Wieteską, po sukcesach na arenie krajowej, powołano do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Fitness – Austria 2024, które odbyły się w Wiedniu w dniach 1-3 maja. Tam okazała się niekwestionowaną mistrzynią, zwyciężyła we własnej kategorii wiekowej oraz zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w kategorii solo fitness show do lat 13. Jednocześnie Lena została wybrana do 10 najlepszych zawodników i zawodniczek Mistrzostw Europy.

Sukcesy L. Wieteski i A. Pruskiej stanowią wzór do naśladowania dla młodych adeptów fitnessu w Polsce i za granicą.