OSP Wokół nas

Gdańsk. Zmiany kadrowe w KW PSP. St. bryg. Marian Hinca na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego PSP

Nadbrygadier Piotr Socha, w związku z przejściem na emeryturę, został odwołany ze przez ze stanowiska Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Jego stanowisko powierzono, pochodzącemu z Kartuz, st. bryg. Marianowi Hincowi.

W piątek 12 stycznia w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania obowiązków pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP. W uroczystości udział wzięła wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz, zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk, starosta kościerska Alicja Żurawska, prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP dh Marek Buza, komendanci miejscy i powiatowi PSP województwa pomorskiego oraz funkcjonariusze.

Podczas uroczystości odwołano ze stanowisk dotychczasową kadrę kierowniczą Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku: nadbryg. Piotra Sochę, st. bryg. Dariusza Żywickiego, st. bryg. Wojciecha Berenta i st. bryg. Tomasza Klinkosza.

Nadbryg. K, Hejduk wręczył decyzję o powierzeniu pełnienia obowiązków na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Marianowi Hincy. Następnie podziękował wszystkim za profesjonalizm oraz intensywną służbę na rzecz Państwowej Straży Pożarnej. Zauważył jak ważne jest zrozumienie funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych – drugiego człowieka. Na koniec podziękowano nadbryg. P. Sosze i jego zastępcom za wspólne chwile, realizację zadań i wiele lat służby.

Kartuzianin nowym komendantem

Marian Hinca urodził się 14 sierpnia 1970 roku w Kartuzach. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął jako słuchacz-kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu od dnia 01 września 1990 r. Jako absolwent został skierowany do pełnienia służby w Komendzie Rejonowej PSP w Gdańsku na stanowisku starszego ratownika. W następnych latach służbę pełnił na kolejnych stanowiskach służbowych w komórkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na terenie Gdańska. W trakcie służby podnosił swoje kwalifikacje zawodowe i ogólne: w 1997 r. ukończył w Szkole Głównej Służby Pożarniczej studia niestacjonarne I stopnia dla strażaków w służbie stałej uzyskując tytuł inż. poż., a następnie w 2010 r.– studia niestacjonarne II stopnia dla strażaków w służbie stałej, uzyskując tytuł mgr inż. poż. W roku 2014 w Wyższej Szkole Policji  w Szczytnie ukończył studia podyplomowe w zakresie „Edukacji dla bezpieczeństwa”.

Odznaczony m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi – 2004 r., Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę – 2012 r., Złotą Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2010 r., Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju – 2008 r., Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa – 2002 r.

KW PSP/opr.red

Komentarze