Gmina Kartuzy Powiat kartuski Wokół nas

Gdynia. Srebrne Drzewka wręczone. Nagrodzono Barbarę Hufnagel i Mariusza Florczyka

Nagrody marszałka dla najlepszych społeczników zostały przyznane już po raz 17. Srebrnymi Drzewkami uhonorowano pięć osób, w tym dwie z powiatu kartuskiego. Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Muzycznym w Gdyni 16 grudnia.

Srebrne Drzewko to nagroda marszałka, która jest przyznawana pracownikom pomocy społecznej od 2007 r. Od 2019 r. nagrodą zostają uhonorowane również wszystkie osoby działające w zakresie pomocy i integracji społecznej. A od 2020 r. ci, którzy pracują na rzecz zmniejszenia skali ubóstwa i wykluczenia społecznego, rozwiązywania problemu bezdomności, wspierania rodzin i systemu pieczy zastępczej, rozwoju wolontariatu.

W systemie pomocy społecznej w województwie pomorskim pracuje około siedmiu tysięcy osób. To specjaliści i opiekunowie w ośrodkach pomocy społecznej, domach pomocy społecznej, powiatowych centrach pomocy rodzinie oraz ośrodkach wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Srebrne Drzewka są przyznawane w formie pieniężnej, listu gratulacyjnego oraz pamiątkowej odznaki.

Kto otrzymał drzewko?

W tym roku specjalną nagrodę marszałka województwa pomorskiego przyznano pięciu osobom.

Z powiatu kartuskiego otrzymali ją: Barbara Hufnagel – kierowniczka Środowiskowego Domu Samopomocy w Kobysewie – za całokształt pracy w dziedzinie pomocy i integracji społecznej, oraz Mariusz Florczyk – wiceprezes Zarządu Fundacji Słoneczne Wzgórze w Stężycy i kierownik warsztatu terapii zajęciowej – za upowszechnianie idei ekonomii społecznej, w tym za rozwój systemu wsparcia podmiotów ekonomii społecznej oraz popularyzację świadczenia usług społecznych z wykorzystaniem elementów gospodarki społecznej, oraz za nowatorskie, inspirujące rozwiązania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

UMWP/opr.red

Fot. Karol Stańczak / UMWP

Komentarze