Gmina Chmielno

Wszyscy solidarnie szyją maseczki

Gmina Chmielno. Walka z pandemią

16 kwietnia ruszyła akcja rozdawania maseczek dla mieszkańców gminy przez sołtysów. Są darmowe, ponieważ w akcję ich szycia włączyli się działający z ŚDS, WTZ, CIS. Teraz włączają się również panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Gmina Chmielno przyłączyła się do szerokiej akcji wspierania mieszkańców w walce z wirusem Sars-Cov-2.W pierwszej kolejności wprowadzono możliwość odbioru maseczki ochronnej w Urzędzie Gminy i GOPS.

Prosiliśmy również mieszkańców o zainteresowanie się, czy w ich sąsiedztwie nie mieszkają osoby, starsze, samotne lub mające problem z posługiwaniem się lub dostępem do internetu, w celu przekazania informacji do UG – informuje Magdalena Kreft – Mielewczyk, sekretarz gminy.

Dzięki społecznemu zaangażowaniu

16 kwietnia na terenie gminy rozpoczęła się akcja dystrybucji maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy Chmielno  poprzez samorządowców szczebla sołeckiego. Osoby, które nie zaopatrzyły się w maseczki we własnym zakresie, mogły kontaktować się ze swoim sołtysem. Maseczki są darmowe a szyją je Panie ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Chmielnie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chmielnie oraz Centrum Integracji Społecznej w Garczu.

– Aktualnie do akcji przyłączają się również indywidualni mieszkańcy gminy Chmielno oraz koła gospodyń wiejskich – dodaje sekretarz.

Jak informuje Edyta Klasa – dyrektor Gminnego Osrodka Kultury do 23 kwietnia uszyto ok. 2000 masecze.  Aktualnie Gmina zapewniła kolejną partię materiału na przygotowanie  6 tyś. sztuk maseczek.

O dalszych działaniach w tej sprawie będziemy informować.

S.SZ

Komentarze