Gmina Dziemiany Inwestycje

Gmina Dziemiany. „Jesteśmy zdeterminowani, żeby placówkę otworzyć”. Żłobek od maja czeka na dzieci

Otwarcie nowego, pierwszego w historii gminy Dziemiany żłobka, opóźni się trochę w czasie, lecz kiedy otworzy swoje podwoje, będzie to z pewnością wzorowa placówka, niezwykle przydatna młodym mieszkańcom gminy. Już od maja będzie można skorzystać z jej dobrodziejstw.

Na to, iż będzie to wzorowa placówka i jedna z wizytówek gminy Dziemiany, wskazuje determinacja wójta Leszka Pobłockiego, który robi wszystko, aby żłobek jak najszybciej zaczął normalnie działać. Pierwsze prace nad formalnym uruchomieniem wybudowanego niedawno żłobka, miały miejsce podczas sesji w dniu 27 stycznia. Wtedy to radni podjęli szereg uchwał, w których nadali mu odpowiedni status i ustalili opłatę za pobyt dziecka w placówce. Później nastąpiło pewne nieporozumienie, albowiem spora część rodziców, którzy wstępnie deklarowali wysyłanie swoich pociech do żłobka, wycofało się. Nie wiadomo czy powodem była zbyt wysoka ich zdaniem opłata miesięczna, czy zdecydowały inne względy.

350 zł miesięcznej opłaty

Zgodnie z uchwałą Rady Gminy żłobek ma funkcjonować przez cały rok z wyłączeniem sobót, dni wolnych i przerwy wakacyjnej. Miejsce w nim znaleźć ma 22 dzieci. Wstępnie opłatę miesięczną ustalono na 400 zł a przyjmowanie zgłoszeń prowadzone będzie cały rok, w miarę dostępności miejsc. Z uwagi na to, że prawie połowa chętnych rodziców nagle wycofała się z posyłania swojego dziecka do żłobka, nastąpiło przesunięcie inauguracji działalności placówki z kwietnia na maj. Wójt L. Pobłocki złożył też korektę do uchwały, obniżającą opłatę do 350 zł miesięcznie.

– Jesteśmy zdeterminowani, żeby placówkę otworzyć. Bez znaczenia będzie to, ile dzieci zgłoszonych zostanie na początku jej działalności – powiedział wójt L. Pobłocki. Tak więc tą historyczną chwilą związaną z rozpoczęciem działalności pierwszego żłobka w gminie, będzie maj 2021.

BM

Komentarze