Gmina Dziemiany Wokół nas

Gmina Dziemiany. Jubileusze par małżeńskich z terenu gminy. Złote Gody Janiny i Stefana Sprawka

Obchodzili je w ubiegłym miesiącu. Jubileusz był okazją do świętowania w gronie całej, licznej dziś rodziny. Jubilatom życzenia złożył wójt gminy Leszek Pobłocki.

Jubileusze Złotych, Diamentowych czy Kamiennych Godów to wydarzenie wyjątkowe w życiu małżonków i ich rodziny. To również ważne wydarzenie, które odnotowuje urząd gminy. Każdy samorząd stara się uhonorować małżonków, którzy taki jubileusz mają za sobą. W wielu gminach z tej okazji przygotowuje się dużą uroczystość. W innych jubilatów odwiedza delegacja z urzędu gminy, najczęściej pod przewodnictwem wójta bądź burmistrza. Niestety czas pandemii spowodował, że musiano zrezygnować z tej formy uroczystości albo organizować je w okrojonym zakresie.

Dwie pary z jubileuszami

Jak poinformowała nas Katarzyna Bruska kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dziemianach, w tym roku na terenie samorządu tylko dwie pary świętowały jubileusz. Jedną z nich są państwo Janina i Stefan Sprawka, którzy 11 września obchodzili pięćdziesiątą rocznicę ślubu.

Oprócz najbliższej rodziny, przyjaciół i znajomych, na uroczystości obecny był wójt Leszek Pobłocki wraz z kierownikiem USC. Wręczyli oni małżonkom Medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie oraz pamiątkowy dyplom i upominek.

Wójt pogratulował serdecznie jubilatom ich wspólnej drogi życiowej oraz doczekania tak pięknego jubileuszu. Życzył im kolejnych lat bycia razem w zdrowiu oraz pomyślności.

Kilka słów o jubilatach

Państwo Sprawka mieszkają w Dziemianach, w domu, który wspólnie budowali. Mają troje dzieci: córkę oraz dwóch synów. Doczekali się również siedmioro wnucząt.

Pan Stefan całe życie zawodowe pracował jako stolarz. Prowadził własny zakład stolarski. Jedne z jego licznych wyrobów możemy obejrzeć m.in. w kościele parafialnym w Dziemianach.  Jego wielką pasją jest muzyka. Kiedyś grał na trąbce i akordeonie w orkiestrze dętej „Przyjaźń”. Oprócz tego lubi gry karciane oraz rozwiązywać krzyżówki.

Pani Janina to emerytowany urzędnik. Oprócz tego przez dziesięć lat prowadziła 10 lat sklep z odzieżą. Na dodatek była prezesem Akcji Katolickiej i członkinią KGW w Dziemianach. Jej największe zainteresowania to ogrodnictwo, podróże oraz książki.

Nad/opr.red

Komentarze