Gmina Sierakowice Szkolnictwo

Sierakowice. Konkurs „ Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Uczniowie ZSP będą reprezentować powiat na szczeblu ogólnopolskim

Tydzień temu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odbyły się  powiatowe eliminacje konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości 2021” – „Polacy, którzy w 1920 roku obronili Europę”. W rywalizacji sukces odnieśli gospodarze konkursu.

Celem konkursu jest m.in. motywowanie uczniów do rozwijania zainteresowań, budzenie dumy z dokonań Polaków i ich wkładu w naukę i technikę, a także zwrócenie uwagi na wkład powiatów, z których pochodzą uczestnicy konkursu. Organizatorem jest powiat tatrzański, a patronat nad konkursem objął  Prezydent RP.

Rywalizacje w Sierakowicach

11 października w  budynku ZSP w Sierakowicach odbyły się powiatowe eliminacje konkursu. Na dziesięć drużyn biorących udział w zmaganiach zaszczytne pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy w składzie Jakub Polejowski uczeń klasy III LO4 oraz Izabela Majkowska i Agata Koszałka z klasy IV TEA. Wspólnie wykazali  się olbrzymią wiedzą, dzięki której zakwalifikowali się do finału.  Ponadto uczniowie klasy III C Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach: Mateusz Pioch, Monika Wolska oraz Joanna Wenta wykazali się świetnym przygotowaniem, co dało im drugie miejsce w eliminacjach.

– Udział w konkursie był  wspaniałą okazją do pogłębienia wiedzy o wojnie z bolszewikami w roku 1920. Stałe wspieranie  i motywowanie do pracy uczniów zdolnych przynosi bardzo dobre rezultaty. Nasi podopieczni są świadomi, przed jaką zapaścią cywilizacyjną ochronili naszą ojczyznę bohaterowie roku 1920. Cześć ich pamięci – mówił nauczyciel prowadzący zwycięskie drużyny, historyk Łukasz Reiter

Etap centralny konkursu odbędzie się 10 listopada w Zakopanem. Waleczna trójka z Sierakowic będzie miała zaszczyt reprezentować szkołę i powiat kartuski na szczeblu ogólnopolskim.

Nad/opr.red

Komentarze