Konkursy Powiat kartuski Szkolnictwo

Kartuzy. Eliminacje powiatowe BRD. Uczniowie z „Małej Szkoły” znów na podium

9 maja w SP nr 2 w Kartuzach odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie z „Małej Szkoły” ponownie stanęli na najwyższym podium w dwóch kategoriach wiekowych.

Podczas rywalizacji zawodnicy muszą wykazać się wiedzą teoretyczną w 25 pytaniach testowych oraz rozwiązać 10 krzyżówek drogowych. Jednym z zadań jest praktyczne udzielenie pierwszej pomocy w symulowanej sytuacji. Uczniowie muszą też wykazać się umiejętnością jazdy po miasteczku ruchu drogowego oraz na torze przeszkód.

Najlepsze drużyny

Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych. W klasyfikacji końcowej w grupie I – młodszej zwyciężył team z „Małej Szkoły” w Szopie z 48 pkt straty, w składzie: Kornelia Hilla, Liliana Labuda, Arkadiusz Klinkosz i Dominik Płotka. Kolejne miejsce zajął ZKiW w Klukowej Hucie, zaś trzecie – SP w Miechucinie.

Wśród grupy II ponownie zwyciężyli reprezentanci placówki w Szopie w składzie: Daria Neubauer, Filip Choszcz i Kacper Choszcz. Drugie miejsce zajął team ze SP nr 2 w Kartuzach, a trzecie SP w Somoninie.

Nagrodzeni indywidualnie

Najlepszym zawodnikiem w grupie I – młodszej został Wojciech Szczypiór z ZKiW w Klukowej Hucie. Drugim zawodnikiem grupy I został Dominik Płotka z Małej Szkoły w Szopie, trzecim najlepszym zawodnikiem został Mateusz Melibruda ze SP w Miechucinie.

Najlepszą zawodniczką w grupie II została Daria Neubauer, która była najlepsza we wszystkich konkurencjach. Drugim zawodnikiem grupy II został Kacper Choszcz, trzecim najlepszym zawodnikiem został Filip Choszcz – obaj również z Małej Szkoły w Szopie.

Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach otrzymali rowery. Dodatkowo dla każdego z uczestników organizatorzy przygotowali torbę z upominkami.

Etap wojewódzki Turnieju BRD odbędzie się 20 maja na terenie „Małej Szkoły” w Szopie.