Gmina Karsin Konkursy

Gmina Karsin. Projekt ,,Działajmy Razem – III edycja”. Sylva zaprasza do udziału w konkursie

Zakład produkcyjny Sylva w Wielu ogłasza kolejny nabór wniosku do konkursu ,,Działajmy Razem”. W jego ramach do zgarnięcia jest nawet 5 tys. zł. Projekty należy składać do 23 kwietnia br.

Sylva w Wielu ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w konkursie ,,Działajmy razem” realizowany w ramach inicjatyw lokalnych na terenie gminy Karsin i Brusy. Celem jest nawiązanie i pogłębienie współpracy pomiędzy firmą a lokalną społecznością, odkrywanie i rozwijanie potencjału lokalnego. Przedmiotem konkursu jest projekt inicjatyw lokalnych, który zakłada realizację zadania z zakresu działalności lokalnej, prowadzony przy współpracy Sylva.

Konkurs skierowany jest do organizacji mających swe siedziby na terenie gminy Karsin i Brusy. Wnioski w formie wypełnionego formularza można składać drogą elektroniczną oraz drogą pocztową na adres Sylva. Projekty należy składać do 23 kwietnia br., zaś termin realizacji projektu musi zawierać się w okresie od 16 maja do 30 września 2023.

Nagrody są przyznawane oddzielnie dla każdej gminy. Za zajęcie pierwszego miejsca jest 5 tys. zł. Za drugie 2×2,5 tys. zł, zaś za trzecie – 2×1,5 tys. zł.

Zrealizowane projekty

W zeszłej edycji w gminie Karsin pierwsze miejsce zdobyła Rada Sołecka w Wielu. Za uzyskaną nagrodę zakupiła trzy namioty wykorzystywane podczas różnorakich imprez na terenie całej gminy.

Sołectwo Borsk przy plaży gminnej umieściło dwie ławeczki, dzięki czemu poprawił się wizerunek plaży. Dom Kultury w Wielu przeznaczył otrzymane pieniądze na organizację ,,Nocy Świętojańskiej nad Jeziorem Wielewskim”. Sołectwo Dąbrowa zakupiło dwa stoły do świetlicy wiejskiej. Dodatkowo nagrodzono Towarzystwo Ducha Świętego, które otrzymało 2 tys. zł na aktywizację i integrację dla uchodźców z Ukrainy. W ramach tej dotacji zorganizowano wyjazdy do Przytarni, Odrów, Fojutowa i Gdańska. Wycieczki te miały na celu integrację grupy uchodźców, a także poznanie okolicy, w której się znaleźli.

UG/opr.red

DK w Wielu przeznaczył otrzymane pieniądze na organizację „Nocy Świętojańskiej nad Jeziorem Wielewskim”.

Komentarze