Gmina Przodkowo Wokół nas

Gmina Przodkowo. Podpisano umowy z NGO. Rozdysponowano 45 tys. zł

Wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które w tym roku przystąpiły do ogłoszonego przez gminę konkursu. Na ich realizację gmina przeznaczyła w tym roku 45 tys. zł.

Kilka tygodni temu wójt gminy Przodkowo ogłosił otwarty konkurs ofert mający na celu przyznanie dotacji podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego na realizację zadań publicznych w 2023 roku, tj. w formie wsparcia realizacji zadań z trzech obszarów. Pierwszy z dotowanych obszarów to kultura i sztuka. Kolejny to „Turystyka i aktywny wypoczynek”, a trzeci „Kultura fizyczna, sport i rekreacja”. Na każdy z obszarów gmina zabezpieczyła po 15 tys. zł.

Umowy już podpisane

Oferty na realizację zadań zgłosiło 15 organizacji. Łącznie złożyły 24 projekty, z których 17 otrzymało dofinansowanie. Na ich realizację gmina przeznaczyła w tym roku 45 tys zł.

Podczas środowego spotkania, które miało miejsce w Urzędzie Gminy, umowy uroczyście podpisano i wręczono następującym organizacjom: KGW „Hopowianki”; Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Czeczewie; Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Jezioranki”; Stowarzyszenie na rzecz Kultury Kaszubskiej „Na Kraju”; Stowarzyszenie Klub Sportowy „Przodkowskie Morsy”; OSP w Kłosowie; Polski Związek Niewidomych Okręg Pomorski; Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt; Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Pomieczynie; Stowarzyszenie „Tacy Sami”; Stowarzyszenie Aktywnie na Pomorzu; Stowarzyszenie Przyjaciół Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Przodkowanie”; UKS Orlik Przodkowo.

UG/opr.red

Komentarze