Gmina Sulęczyno Inwestycje

Sulęczyno. Ruszyły prace ziemne przy budowie Przedszkola Samorządowego

Wykonawca rozpoczął już prace pod budowę Gminnego Przedszkola Samorządowego. Za kwotę 9,74 mln zł powstanie pierwszy etap potrzebnej mieszkańcom Sulęczyna inwestycji.

Zaraz po podpisaniu 13 marca umowy z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Budowlanym Walaszkowski z Leszna obok Kartuz, jej ekipy weszły na plac budowy. Wytyczono położenie poszczególnych budynków kompleksu przedszkola. Pod pierwszy z budynków została zdjęta warstwa powierzchniowa gleby i rozpoczęto wykopów pod fundamenty.

Dla przypomnienia Gminne Przedszkole Samorządowe wybudowane zostanie na placu przy zespole szkół przy hali. Wymiary tego budynku to 70×40 m. Przedszkole nie będzie składać się z kilku połączonych. To połączenie stworzy dziedziniec wewnętrzny z zielenią i z placem zabaw. Dodatkowo zapewni dużo światła dziennego, które z trzech stron będzie wchodzić do wszystkich sal. Będą one przestronne. Budynek będzie korzystać z zielonej energii. Zaprojektowano fotowoltaikę i pompy ciepła. Pierwszy etap ma być wybudowany w ciągu trzynastu miesięcy. Zadanie pochłonie 9,74 mln zł, z czego większość środków, bo aż 85 proc. wartości zadania będzie stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych ,,Polski Ład’’. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Komentarze