Inwestycje Miasto Kościerzyna

Kościerzyna. Rozbudowa węzła PKM. Stanęły wiaty autobusowe i gotowy jest już parking

Zadanie budowy pierwszego etapu parkingu typu Park&Ride przy kościerskim węźle PKM przekroczyło półmetek. Prace wykonuje znana kościerska firma Rępiński i wszystko wskazuje, że inwestycja będzie zakończona zgodnie z terminem.

Inwestycja dotyczy zagospodarowania 12 tys. metrów kwadratowych terenu w sąsiedztwie budynku dworca PKM. W jej ramach ma powstać parking dla samochodów osobowych liczący 169 miejsc postojowych oraz cztery przystanki komunikacji zbiorowej wraz z zadaszeniem. Dodatkowo powstanie zatoczka autobusowa przy ul. Dworcowej i brakujący odcinek ścieżki rowerowej przy tej ulicy.

Prace daleko zaawansowane

Na dzień 26 października utwardzony jest już parking. Stanęły wiaty autobusowe, a jezdnie pod nimi otrzymały dywanik asfaltowy. W przestrzeniach pomiędzy nimi układana jest kostka betonowa i kamień. Na pozostałym obszarze placu budowy trwają prace ziemne. Podjęto je również przy ul. Dworcowej vis-a-vis budynku dworca. Teren przylegający do jezdni został zniwelowany i jest przygotowany do budowy w tym miejscu zatoczki autobusowej i odcinka ścieżki rowerowej.

Jak twierdzi kierownik budowy prace mają się skończyć przed 18 grudnia.

– Chcielibyśmy, aby był to taki świąteczny prezent od firmy dla miasta – podsumowuje z uśmiechem kierownik budowy

Inwestycja jest częścią projektu rewitalizacji dworca kolejowego w Kościerzynie, na który miasto Kościerzyna otrzymało ponad 20 mln zł.

Do tematu będziemy powracać.

D.Tryzna

W ubiegłym tygodniu wylewano asfalt pod wiatami
Roboty ziemne przy ulicy naprzeciw budynku dworca

Komentarze