Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Zawodniczki KS Aqua Sport z tytułami mistrzyń i wicemistrzyń

W dniach 22-23 lipca na plaży w Gdańsku Jelitkowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Do rywalizacji przystąpiło ponad 100 zawodników i zawodniczek. Jak zwykle nie zawiedli reprezentanci KS Aqua Sport, a przede wszystkim drużyna kobieca.

Pierwszego dnia rywalizowały drużyny męskie i żeńskie składające się z czterech osób. Rewelacyjnie wypadła drużyna kobieca KS Aqua Sport w składzie: Daria Freda, Anna Tarnowska, Zuzanna Peek i Marcelina Bławat, która wywalczyła Mistrzostwo Polski w konkurencji „Sprint po plaży”. Ta drużyna wywalczyła także piąte i szóste miejsca w pozostałych konkurencjach, co pozwoliło cieszyć się z trzeciej lokaty w klasyfikacji generalnej kobiet. Druga drużyna w składzie: Iga Góralczyk, Wiktoria Lellek, Sandra Blok i Katarzyna Lubecka wywalczyła piąte miejsce w konkurencji „Akcja z pasem”. Sztafeta męska w składzie: Jan Marchewicz, Filip Komar, Kajetan Klonowski i Michał Zarach ukończyła na szóstej pozycji „Sprint po plaży” oraz „Akcję z pasem”, co pozwoliło cieszyć się również z szóstego miejsca w klasyfikacji generalnej OPEN mężczyzn.

Niedzielne rozgrywki

W niedzielę przystąpiono do rywalizacji indywidualnej, gdzie panował podział na kategorie wiekowe. W konkurencji „Bieg 1 km” wicemistrzynią kraju została Zuzanna Peek. Jeszcze lepiej Z. Peek wypadła w konkurencji „Flagi plażowe”, ponieważ zdobył tytuł mistrzyni Polski, a wicemistrzostwo wywalczyła Marcelina Bławat.

Wśród mężczyzn trzecie miejsce w juniorach w konkurencji „Bieg 1 km” wywalczył Jan Marchewicz.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw czwartą zawodniczką OPEN została Daria Freda, a w klasyfikacji juniorek uplasowała się ona na trzecim miejscu w kraju.

Warto zaznaczyć, że KS Aqua Sport zorganizował obóz przygotowawczy dla zawodników przed zawodami w Pogorzelicy, gdzie trenowali na plaży. Wsparcia swoim zawodnikom udzieliły gminy: Przywidz, Liniewo i Nowa Karczma. Klub ze środków od sponsorów: Kruszywa Polskie, HOCH Systemy Kominowe, Repiński Transport i DECH-POL, dofinansował obóz także pozostałym zawodnikom. Niestety brak deski ratowniczej nie pozwolił przygotować się zawodnikom należycie do wszystkich konkurencji. Klub poszukuje sponsorów na zakup sprzętu, aby w przyszłym roku móc rywalizować także w konkurencjach z deskami.

Nad/opr.red

Komentarze