Gmina Somonino Konkursy OSP Szkolnictwo

Somonino. Eliminacje turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Rekordowa ilość uczestników konkursu

Ilość uczestników w eliminacjach gminy Somonino ogólnopolskiego turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom” po raz kolejny pobiła rekord frekwencji. W tym roku z pytaniami przygotowanymi przez komisje z PSP w Kartuzach zmierzyło się aż 88 dzieci z jednostek OSP, szkół i innych organizacji działających na terenie gminy, a także jedno dziecko z Ukrainy.

Rekordowa liczba 88 uczestników wzięła udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w Somoninie. Dzieci i młodzież  zmagali się z pytaniami z zakresu: historii ochrony przeciwpożarowej, OSP i Związku OSP RP, prewencji przeciwpożarowej, a także ratownictwa medycznego. Oceniała ich komisja w składzie: przewodniczący kapitan Adrian Kopczyński, dh Patryk Richert, komendant gminy w Somoninie oraz aspirant Adam Skrzypkowski, wiceprezes OSP w Somoninie.

Nagrody dla uczestników

Nad przebiegiem prac komisji oraz całego turnieju czuwał dh Ryszard Richert, wiceprezes ZOG ZOSP RP w Somoninie, który od pierwszego turnieju przeprowadzonego w gminie Somonino, przygotowuje materiały, dyplomy oraz słodkości dla uczestników eliminacji gminnych.

Laureaci poszczególnych grup otrzymali nagrody rzeczowe tj. słuchawki, powerbanki, głośniki JBL, śpiwory oraz gry planszowe, które zostały sfinansowane ze środków budżetu gminy Somonino.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał również upominkowy długopis. Organizatorzy i sponsorzy eliminacji gminnych zadbali również o słodki przebieg turnieju, przekazując każdemu z uczestników słodki poczęstunek w postaci pączków i napoju.

Nad/opr.red

Laureaci eliminacji gminnych:

I grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV

  • I miejsce – Węsiora Lena – OSP Hopowo
  • II miejsce – Puzdrowski Dawid – OSP Somonino
  • III miejsce – Radomska Julia – Szkoła Podstawowa w Somoninie

II grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII

  • I miejsce – Mielewczyk Kajetan – OSP Somonino
  • II miejsce – Korzeniewska Wiktoria – OSP Goręczyno
  • III miejsce – Nikel Filip – Kółko Ministranckie w Goręczynie

III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

  • I miejsce – Kamińska Paulina – OSP Goręczyno
  • II miejsce – Synak Eliza – OSP Goręczyno
  • III miejsce – Serkowski Jacek – OSP Goręczyno

Komentarze