Gmina Kartuzy Szkolnictwo Wokół nas

Gmina Kartuzy. Stypendia burmistrza. Nagrodzono 21 najzdolniejszych spośród 4,5 tys. uczniów

W sali konferencyjnej kartuskiego urzędu odbyło się wręczenie listów gratulacyjnych dla uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali najwyższe średnie i uzyskali stypendium burmistrza Kartuz. W tym roku stypendia otrzymało 21 osób.

Gratulacje dla szczególnie uzdolnionych uczniów w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży pobierających naukę na terenie gminy Kartuzy za rok szkolny 2022/2023 wręczali: burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz zastępca burmistrza Sylwia Biankowska. Spotkanie poprowadziła Elżbieta Rejter, kierownik Wydziału Oświaty UM w Kartuzach.

– Jest mi niezmiernie miło móc Wam, jako tym najbardziej wyróżniającym się i osiągającym najwyższe wyniki w nauce, wręczyć stypendia. Osiągacie wyniki ponad 5,3. Jednak żeby to osiągnąć, musicie być laureatami konkursów i olimpiad, a to świadczy o tym, że potraficie wykorzystać swoją wiedzę. […] Gratuluję Wam, bo spośród 4,5 tys. uczniów w naszej gminie, to tylko Wasza 21-osbowa grupa uzyskała stypendia – mówił burmistrz M. G. Gołuński.

Stypendyści burmistrza

W gronie stypendystów znaleźli się reprezentanci sześciu gminnych szkół. Ze SP nr 2 w Kartuzach wyróżniono: Krystiana Wróbla, Piotra Wesołowskiego, Konrada Reszkę, Kalinę Szostek i Zofię Szuman. Z kartuskiej „Jedynki” nagrodzono Ninę Dąbrowską, Beniamina Arendta, Natana Dułaka, Alana Dułaka oraz Seweryna Konkel. Ze szkoły nr 5 w Kartuzach stypendium otrzymali: Dawid Dawidowski, Anna Radomska, Nina Kolka, Wiktor Hilbrycht i Nadia Utkała. W gronie stypendystów z Mirachowa znalazł się jedynie Fabian Biankowski. Stypendystką Zespołu Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej została Weronika Tusk. Katolicką Szkołę Podstawową w Kartuzach reprezentowali: Paweł Skrzypkowski, Maria Miszk, Mateusz Grzech i Maciej Bliźniewski.

Na koniec burmistrz pogratulował również wychowawcom i pedagogom oraz dyrektorom szkół i zaprosił na tort.

UG/opr.red

Komentarze