Gmina Kartuzy Gmina Żukowo Miasto Kościerzyna Wokół nas

Kościerzyna, Żukowo, Kartuzy. Zmiany organizacji ruchu w obrębie cmentarzy

W związku ze świętem Wszystkich Świętych kierowcy mogą spodziewać się zmian w organizacji ruchu w Kościerzynie, Żukowie i Kartuzach. W tych dwóch pierwszych miastach zmiana obowiązuje od dnia dzisiejszego, w Kartuzach wprowadzona zostanie tylko 1 listopada.

W mieście Kościerzyna zmiany będą obowiązywać od godz. 18 dnia dzisiejszego do 2 listopada do godz. 7. W tym czasie w okolicach cmentarza nastąpi zmiana organizacji ruchu. Parking przed cmentarzem przeznaczony zostanie na sprzedaż kwiatów i zniczy. Ul. Kapliczna będzie drogą jednokierunkową od ul. Dworcowej w stronę cmentarza, po obu stronach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Ul. Skarszewska będzie drogą jednokierunkową na odcinku od ul. Kaplicznej do ul. Świętopełka z możliwością zatrzymania się po prawej stronie. Ul. Dworcowa będzie drogą o jednym kierunku od „świateł” do ul. Gdańskiej z możliwością zatrzymania się po lewej stronie. Parkingi wyznaczono na ul. Skarszewskiej za cmentarzem, ul. Dworcowej, ul. Szopińskiego (płatny), ul. Młyńskiej i ul. Wojska Polskiego. Jednocześnie w trakcie obowiązywania czasowej organizacji nastąpi zmiana kursowania autobusów komunikacji miejskiej. Zostaną wyłączone przystanki – dla linii nr 1 na ul. Skarszewskiej i Kapliczne w relacji Dworzec PKP – Szpital oraz dla linii nr 3: na ul. Dworcowej (3 Maja) dla linii w relacji Szpital – Dworzec PKP.

Zmiany na terenie Żukowa…

Również w Żukowie, w rejonie miejscowego cmentarza zmieniona zostanie organizacja ruchu, która obowiązywać będzie od dzisiaj do 2 listopada. Ul. 3 Maja będzie drogą jednokierunkową. Wzdłuż tej ulicy, po lewej stronie, od siedziby Spółki Gazownictwa do piekarni GS Żukowo zaprojektowano miejsca postojowe. Z kolei na odcinku od skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Norbertanek do skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Gdańską będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Parkingi wyznaczono: za siedzibą GKS Żukowo, obok Parafialnej Szkoły Podstawowej i przy Placu Mariackim i obok urzędu gminy.

…i Kartuz

W obrębie cmentarzy przy ul. Wzgórze Wolności w Kartuzach wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego, która obowiązywać będzie tylko 1 listopada w godz. 6-22. Tego dnia ul. Mickiewicza zostaje zmieniona w ulicę jednokierunkową z wjazdem od strony ul. Wzgórze Wolności do skrzyżowania z ul. Słowackiego. Z kolei ul. Chmieleńska zostaje zmieniona w ulicę jednokierunkową z wjazdem od strony skrzyżowania z ul. Słowackiego w kierunku miasta do skrzyżowania z ul. Wzgórze Wolności. Na parking tzw. „górny” przy ul. Klasztornej nie będzie wjazdu od ul. Wzgórze Wolności. Będzie możliwość wjazdu na parking jedynie od strony ul. Klasztornej. Parking przy cmentarzu „górnym” będzie wyłączony z ruchu drogowego.

UG/opr.red

Komentarze