Gmina Liniewo Konkursy Wokół nas

Gmina Liniewo. Konkurs „Piękna Wieś Pomorska”. Głodowo zwycięzcą tegorocznej rywalizacji

W czasie Gminnych Dożynek które odbyły się w ostatnią niedzielę sierpnia w Wysinie, rozstrzygnięto konkurs rozgrywany na etapie gminnym, pn. „Piękna Wieś Pomorska”. Bezkonkurencyjne w tegorocznej rywalizacji okazało się sołectwo Głodowo. Natomiast w rywalizacji na najpiękniejszą zagrodę wygrał Kamil Słomiński z Lubieszyna.

Była to już 30. edycja tego konkursu, którego organizatorem jest Województwo Pomorskie.

Celem konkursu jest m.in. ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego wsi, poprawa jakości życia na wsi, podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich czy aktywizacja i integracja społeczności lokalnej. Wręczenie nagród laureatom odbyło się tuż po przemówieniach przedstawicieli władz gminy oraz zaproszonych gości i spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Patrząc na reakcje widowni, zmagania te cieszyły się sporą popularnością a owacje dla laureatów pokazały, że jest to ze wszech miar pożyteczna i atrakcyjna inicjatywa. Jak co roku konkurs rozegrano w dwóch kategoriach: „Wieś” oraz „Zagroda”. Zwycięzcy etapu gminnego wystartują w eliminacjach na szczeblu powiatowym a zwieńczeniem konkursu będzie etap wojewódzki.

Wysoki poziom konkursu

Od uczestników dożynek można było usłyszeć, że tegoroczna rywalizacja stała na wysokim poziomie a komisja konkursowa miało spory szkopuł aby wyłonić zwycięzców.

Ostatecznie w kategorii: „Wieś” pierwsze miejsce zajęło sołectwo Głodowo. Na drugiej pozycji sklasyfikowano sołectwo Lubieszyn, natomiast trzecią lokatę wywalczył Garczyn. Uhonorowano także sołectwa Sobącz oraz Deka, które zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce. W kategorii: „Zagroda”, bezkonkurencyjny okazał się Kamil Słomiński z Lubieszyna. Drugie miejsce przyznano Michałowi Mielnikowowi z Garczyna, natomiast na najniższym stopniu podium sklasyfikowano Grażynę Staśkiewicz z Sobącza. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali m.in. wójt Mirosław Warczak oraz przewodniczący Rady Gminy Adam Sosnowski.

BM

Komentarze