Gmina Sulęczyno OSP

Gmina Sulęczyno. Przeciwdziałanie pandemii. Dystrybucję maseczek na swoje barki wzięli druhowie z Sulęczyna

W końcu marca, kiedy wszystkich zatrważały statystyki związane z pandemią z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trafiło do gminy kilkadziesiąt tysięcy ochronnych maseczek. Jako, że nadal obowiązuje izolacja i inne nakazy obostrzeń covidowych rozdzieleniem maseczek wśród mieszkańców gminy zajęli się strażacy – ochotnicy z Sulęczyna.

 Misją każdego członka OSP  jest ratowanie ludzkiego życia i mienia. Słychać było o tym choćby podczas ostatniej wizyty w sulęczyńskiej jednostce wiceprezes WFOŚiGW Teresy Jakubiak i radnego SSWP Jerzego Barzowskiego.

– Chcemy nieść pomoc drugiemu człowiekowi, bo ,,Każdy człowiek jest tyle wart, ile może pomóc drugiemu”. To jest właśnie motto naszej straży – mówił dh Andrzej Roda, Komendant Gminnego Związku OSP RP

Mają odpowiednie narzędzie

Na stanie jednostki jest specjalne auto VW Transporter, który Sulęczyno otrzymało do działań związanych z pandemią m.in. do dowożenia seniorów do punktów szczepień. Darczyńca firma VW Polska przekazała jednostkom naszego województwa tylko dwa takie auta. Samochód miał tu być przez pół roku, ale już na początku bieżącego roku okazało się, że ta dzierżawa została przedłużona do końca czerwca.

Już w lutym dh. Edmund Kwidziński dyrektor  Biura Zarządu Wojewódzkiego ZOSP  RP wspomniał, że dobrze byłoby, aby samochód został w  Sulęczynie na stałe. Myśl ta bardzo przypadła do gustu władzom jednostki i zarządu gminnego. Dh A. Roda ma nadzieję, że w tej sprawie dojdzie do porozumienia pomiędzy darczyńcą, a OSP.

W dystrybucję maseczek włączyli się przede wszystkim młodzi druhowie. Co ważne, oprócz maseczek do mieszkańców trafiły ulotki dotyczące przestrzegania obostrzeń covidowych. Druhowie podczas swojej akcji prowadzili również rozmowy uświadamiające mieszkańcom powagę sytuacji i konieczność zasłaniania ust i nosa. Do tematu będziemy powracać.

red.

Komentarze