Samorząd

Region. Nie chcieli go w służbach wojewody. Zatrudnił marszałek

To czas niezbyt odległych wydarzeń, stąd zapewne wielu pamięta jak zimą bieżącego roku perypetie odwołania Tomasza Augustyniaka z funkcji szefa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wywołały sprzeciw wielu środowisk. Teraz T. Augustyniak dołączył do nowego zespołu.

Już niedługo Tomasz Augustyniak będzie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

– Kiedy Dyrektor Tomasz Augustyniak żegnał się z pracą w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oczywistym było, że długo nowego zajęcia szukać nie będzie. Mogę się tylko cieszyć, że na kolejne miejsce pracy wybrał właśnie Departament Zdrowia naszego Urzędu. Pozyskanie takiego specjalisty i osoby zaangażowanej w realizację powierzonych obowiązków to duża radość, tym większa, że Dyrektor Augustyniak będzie robił to co potrafi robić najlepiej, czyli dbać o nasze zdrowie w bardzo trudnym czasie, co udowodnił swoją pracą w pomorskim Sanepidzie. Witamy w zespole samorządowym! – podkreśla marszałek Mieczysław Struk

– To dla mnie nowy etap zawodowy w pracy dla województwa. Dziękuję zespołowi samorządu województwa za dobre przyjęcie i zaufanie. Obiecuję się nie oszczędzać – zapewnia kościerzak

Dla przypomnienia

Pismem z dnia 12 stycznia Krzysztof Saczko – zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego odwołał z dniem doręczenia Tomasza Augustyniaka ze stanowiska Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanepidu w Gdańsku. Kościerzak, T. Augustyniak był Szeferem Pomorskiego Sanepidu od 2015 roku. Funkcję tą pełnił drugą kadencję. Dał się poznać, jako osoba, która potrafi merytorycznie współpracować z reprezentantami społeczności lokalnej. Przyczyniło się to m.in. do dobrego funkcjonowania programów szczepień ochronnych realizowanych na Pomorzu oraz innych inicjatyw dotyczących zdrowia publicznego. Najlepszym wyrazem zaufania do dyrektora Tomasza Augustyniaka była pomoc ofiarowana poszczególnym placówkom sanepidu przez pomorskich samorządowców. Dotyczy to oddelegowania do pracy w nich urzędników, którzy odciążali przemęczonych pracowników sanepidu.

red.

Komentarze