Gmina Sulęczyno Wokół nas

Gmina Sulęczyno. Wnioski do II rozdania ,,Polskiego Ładu’’

Do końca lutego trwa nabór wniosków do drugiego rozdania Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych ,,Polski Ład’’. Jak mówi nam wójt gminy Sulęczyno, będą składać wnioski w obu naborach. Do naboru podstawowego władze gminy postanowiły złożyć wniosek o dofinansowanie na budowę przedszkola gminnego w Sulęczynie. Wartość tego zadania szacuje się na około 10 mln zł. Jak twierdzi wójt Bernard Grucza, środki te pozwolą na wybudowanie obiektu, który można będzie użytkować. Wójt ma nadzieję, że na wyposażenie przedszkola znajdzie środki w kolejnych rozdaniach ,,Polskiego Ładu’’.  

Drugi wniosek to pakiet drogowy, który gmina chce wykonać dla mieszkańców Węsior. Chodzi o utwardzenie i odwodnienie ul. Osiedlowej i Bocznej. Wartość projektu, jak wspomina wójt B. Grucza to około 1 mln zł.

Nabór dla gmin popegeerowskich

Sulęczyno chce też złożyć wniosek w dodatkowym naborze dla gmin, na terenie których funkcjonowały wcześniej PGR. Wniosek dotyczy modernizacji ulic na Osiedlu Krąg w Sulęczynie. Jest to miejsce, gdzie na wskutek intensywnej zabudowy zostały zniszczone naturalne oczka i miejsca, które w sposób naturalny przyjmowały deszczówkę. Duże połacie utwardzonych przestrzeni powoduje, że wody spływają z nich i podtapiają ul. Słoneczną i Grzybową. Celem jest inwestycji utwardzenie i odwodnienie ulic. Według wójta wniosek ten będzie zaliczany do większych, czyli jego wartość będzie powyżej 2 mln zł. Do tematu będziemy wracać.

Red.

Niewykluczone, że ul. Grzybowa zostanie poddana modernizacji.

Komentarze