Gmina Żukowo Wokół nas

Gmina Żukowo. Podsumowali tegoroczną akcję WOŚP

Gmina Żukowo tradycyjnie włączyła się w organizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na konto Orkiestry trafi pokaźna kwota.

Mieszkańcy gminy Żukowo znów dopisali. Na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy udało się zebrać przeszło 165 tys. zł, z czego 72 tys. zł udało się zebrać w żukowskim sztabie. Pozostała kwota pochodzi ze współpracy sztabu z Banina z gminą Przodkowo.

– Dziękuję Państwu za każdą złotówkę, to szczytny cel, obok którego ciężko przejść obojętnie. Dziękuję również wolontariuszom i członkom sztabów – mówi burmistrz Wojciech Kankowski.

Niezliczone atrakcje

Wśród wydarzeń zorganizowanych w ramach żukowskiego WOŚP wystartował bieg „Policz się z Cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Do najszybszych mężczyzn należeli Adam Pobłocki, Łukasz Tabaczyński i Jacek Kamiński, a do kobiet Ewa Pasierbska, Katarzyna Żytkiewicz i Monika Kopczyńska.

W Ośrodku Kultury i Sportu w Żukowie oraz Bibliotece Samorządowej wichura szalejąca za oknem sprawiła niespodziankę i pozbawiła budynek prądu. Szczęśliwie elektryczność wróciła nim rozpoczęło się samo wydarzenie. A działo się sporo. Każdy chętny mógł wziąć udział w licznych warsztatach. Chętni wzbogacili się o okolicznościowe lusterka, przypinki i torby z serduszkami WOŚP. Działały dwa kramiki – jeden pełen książek, drugi z różnymi rzeczami do domu, zabawkami, ozdobami. A to jeszcze nie był koniec. W Centrum Kultury Spichlerz w Żukowie odbywały się koncerty i pokazy lokalnych zespołów. A wystąpiło ich zacne grono. Równolegle do wydarzeń jakie miały miejsce „na dole w Żukowie”, w Hali Widowiskowo-Sportowej trwał turniej piłki halowej Fustal Lady’s WOŚP Żukowo Cup, który zakończył ,,serduszkomanię’’ w Żukowie.

Nad/opr.red

Kramiki oferowały szeroki wybór przedmiotów do kupienia.
Wydarzenia żukowskiego sztabu przyciągnęły rzeszę publiczności.
Jeden z zespołów, który wystąpił na żukowskiej scenie.

Komentarze