Gmina Nowa Karczma Sport Wokół nas

Grabówko. KS Kościerzyna podsumowuje sezon. Mocna pozycja w tabeli i aż dwie zawodniczki wśród snajperek

W ostatnim meczu rundy wiosennej dziewczyny z KS Kościerzyna pokonały na wyjeździe klub z Dopiewa. Dało im to mocną pozycję mniej więcej w środku tabeli. Podsumowanie sezonu dokonane zostało w „Zajeździe nad Stawem” w Grabówku, gdzie trener Dariusz Męczykowski podziękował zawodniczkom, współpracownikom i sponsorom oraz wspomniał o planach na przyszłość.

W ostatnim meczu sezonu KS Kościerzyna wybrał się do Dopiewa, by w ostatnim meczu sezonu zmierzyć się z wyżej notowanym Bukowsko-Dopiewskim Klubem Piłki Ręcznej.

Przez całą pierwszą połowę mecz miał wyrównany charakter, a na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. Ciężar zdobywania goli wzięły na siebie Julia Kubiak i Daria Cieślak, jednak cała drużyna ciężko pracowała, dzięki czemu nasze dziewczęta schodziły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem 15:14. W drugiej połowie coraz częściej uwidaczniała się przewaga KS Kościerzyna. Nasz zespół grał szybko, pomysłowo i w 38 minucie prowadził już czterema golami 20:16. Jednak sama końcówka przyniosła sporo niepotrzebnych dla naszej ekipy emocji. W ostatniej minucie meczu gospodynie zdołały doprowadzić do wyrównania 25:25. Na szczęście ostatnie słowo należało do zespołu z Kościerzyny. W ostatnich sekundach Daria Cieślak zdobyła punkt, dzięki czemu KS Kościerzyna wygrał 26:25.

Szóste miejsce w tabeli

Mimo niespotykanych trudności kadrowych związanych z niezliczoną ilością kontuzji i wyłączeń zawodniczek z gry, KS Kościerzyna spisał się w tym sezonie całkiem nieźle, a coach D. Męczykowski wyciągnął z tej drużyny ogromne pokłady waleczności, ambicji i niemałych możliwości. Na 18 rozegranych w obu rundach meczach, kościerski zespół wygrał 9 razy i poniósł 9 porażek. Wszystkie zwycięstwa były za 3 punkty, co łącznie dało 27 zdobytych punktów. Bilans bramek zdobytych do straconych to 525 do 547. To wszystko sprawiło, że KS Kościerzyna zajął ostatecznie szóste miejsce w tabeli na dziesięć drużyn, przy czym przewaga nad siódmą MKS Brodnica wyniosła aż 9 punktów. W klasyfikacji najlepszych strzelczyń na piątym miejscu uplasowała się Daria Cieślak ze 107. trafieniami, jednak pamiętać należy, że gdyby nie przymusowa pauza związana z kontuzją, z pewnością zakończyłaby sezon jako liderka snajperek. Na ósmym miejscu sklasyfikowano Kornelię Małecką, która zdobyła 99 goli.

W rodzinnej atmosferze

Podsumowanie sezonu odbyło się w „Zajeździe nad Stawem”. Trener Dariusz Męczykowski w krótkich słowach podziękował zawodniczkom za zaangażowanie i osiągnięty wynik.

Każda z zawodniczek otrzymała drobny upominek. Trafiły one też do trenerów Grzegorza Kuchlina i Bartłomieja Kowalewskiego. Dużo słów podziękowania otrzymał Kazimierz Knasiak, wiceprezes Banku Spółdzielczego w Starogardzie Gdańskim i prezes klubu Mirosław Kaliński.

D. Męczykowski powiedział również kilka zdań odnośnie planów na następny sezon. Władze klubu noszą się z zamiarem zmiany jego nazwy, gdyż jak to zostało ujęte „promowanie Kościerzyny nic klubowi nie daje”.