Wokół nas

Kampania Dudy w Kartuzach

Kartuzy. Poseł Magdalena Sroka przekonywała do składania podpisów

Kartuska inauguracja kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy

Na rynku w Kartuzach odbyła się inauguracja kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, zainicjowana przez poseł Magdalenę Srokę. Mieszkańcy mogli składać podpisy i porozmawiać o samej prezydenturze oraz o ostatnich wydarzeniach.

Mityng wyborczy otworzyła poseł Magdalena Sroka, która na wstępie poinformowała, że od niemal tygodnia „Porozumienie” Jarosława Gowina, zbiera podpisy na listach poparcia kandydatury Andrzeja Dudy na prezydenta RP.

– Pan prezydent Andrzej Duda jest jedynym gwarantem dla przeprowadzania dalszych reform, które rząd zjednoczonej prawicy przeprowadza od początku poprzedniej kadencji. „Porozumienie’ Jarosława Gowina wspólnie z koalicjantami, bardzo mocno wpiera kandydaturę Andrzeja Dudy na rezydenta RP, na następną kadencję – powiedziała poseł M. Sroka. Bardzo serdecznie wszystkich zachęcam do oddania głosu na prezydenta. Mam taką nadzieję, że już 10 maja, w pierwszej turze prezydent A. Duda, zostanie wybrany na następną pięcioletnią kadencję – kontynuowała poseł M. Sroka.

Prezydent bliski ludziom

Do poparcia kandydatury Andrzeja Dudy zachęcał także, działacz społeczny i aktywista miejski Kazimierz Socha-Borzestowski.

– Ze swej strony również zachęcam do składania podpisów pod kandydaturą urzędującego prezydenta. Zachęcam również do jak najliczniejszego uczestnictwa w samych wyborach w dniu 10 maja – powiedział K. Socha – Borzestowski.

Wypowiedź tę wsparła poseł M. Sroka, która dodała, że ostatnie pięć lat pokazało, że prezydentura A. Dudy, była inna niż poprzednie. Prezydent był blisko ludzi, rozmawiał z nimi, odwiedził każdy powiat w naszym kraju i pokazał swą ciężka pracą, iż zasługuje na to, aby być prezydentem przez kolejne pięć lat.

Spontaniczna mini konferencja

Wśród zgromadzonych mieszkańców znaleźli się także radni Rady Miejskiej w Kartuzach – Andrzej Pryczkowski i Ryszard Duszyński. Wobec pytań jednej z mieszkanek, dlaczego warto głosować na Andrzeja Dudę, doszło do spontanicznego zaaranżowania mini konferencji prasowej. Jako pierwszy w tej części głos zabrał A. Pryczkowski

– Kaszubi za walkę o polskość zapłacili tu niesamowitą cenę. I powinniśmy docenić to, że prezydent przyjechał na 100. rocznicę zaślubin Polski z morzem. Bo prezydent Polskę ma w sercu, tak samo jak Kaszubi. Spory i poglądy partyjne powinniśmy odłożyć na bok, bo na pierwszym miejscu jest Polska – nasza Ojczyzna, a prezydent pokazał, że stoi na straży interesów Polski i Polaków – powiedział A. Pryczkowski.

Kolejne pytania były już trudniejsze i mocno przesiąkały polityką. Jedno z nich dotyczyło  sprawy  2 mld zł przeznaczonych na telewizję publiczną. Pytający  mylnie łączył to ze złośliwym propagandowym przekazem, jakoby pieniądze te miały trafić na leczenie onkologiczne. Poseł M. Sroka odpowiedziała, że takie zestawienie faktów jest wyjątkowo niesprawiedliwe.

– W trakcie ostatnich pięciu kwoty przekazywane na służbę zdrowia wzrosły o ponad 30 mld zł. Poprzedni rząd przeznaczał na ten cel znacznie mniej pieniędzy. Łączenie tych dwóch spraw jest nieporozumieniem. Przypomnę, że to rządy zjednoczonej prawicy przyjęły program Strategia Walki z Rakiem w Polsce 2015 -2024 – zakończyła poseł M. Sroka.

Inni też zaczęli kampanię

Kampanię prezydencką rozpoczęli też inni kandydaci. Na uroczystościach państwowych Zaślubin Polski z Morzem w Pucku obecna była Małgorzata Kidawa- Błońska, która zaprezentowała się także podczas sesji Sejmiku Samorządu Województwa Pomorskiego. Pierwsze mityngi wyborcze mają za sobą także inni poważni kontrkandydaci A. Dudy – Władysław Kosiniak-Kamysz i Krzysztof Bosak.

BM

Komentarze