Gmina Sulęczyno Szkolnictwo

Wszystko z założeniami – termin nie jest zagrożony

Mściszewice. Rozbudowa szkoły

Wszystko wskazuje na to, że rozbudowa szkoły w Mściszewicach doczeka się szczęśliwego finału. Jak informuje wykonawca prac, na chwilę obecną nie ma wątpliwości co do tego, że inwestycja zostanie zakończona w kwietniu – tak jak zaplanowano.

14 listopada wójt gminy Sulęczyno Bernard Grucza podpisał  umowę z Zakładem Remontowo – Budowlanym  KRASBUD Ryszard Krause dokończenie rozbudowy szkoły w Mściszewicach. Ten trzeci etap prac to koszt rzędu 3,3 mln zł. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na 30 kwietnia 2020 r.

Praca wre

– Na dzień dzisiejszy budowlańcy czekają na stolarkę okienną i drzwiową. Wszystko jest przygotowane do jej zamontowania. Rozprowadzili już systemy grzewcze. Źródłem będą pompy ciepła,  odwierty też są już przygotowane – mówi Klaudiusz Ciepliński, kierownik prac z firmy KRASBUD.

Jak informuje dalej, w większości pomieszczeń jest już wykonana wylewka i ocieplony sufit. Prowadzony jest montaż płyt kartono-gipsowych – w części pomieszczeń jest już zakończony.

– Zadanie realizuje liczna grupa pracowników, więc prace idą zgodnie z założeniami. Termin na koniec kwietnia nie jest zagrożony – przekonuje K. Ciepliński.

Zakres inwestycji

Po rozbudowie Zespołu Szkół w Mściszewicach powstaną trzy pomieszczenia dla grup przedszkolnych, każdy dla 25 dzieci. Sale posiadać będą magazynek pomocniczy do przechowywania leżaków, sprzętu do zabaw i zajęć itp. a także zespół sanitarny dla dzieci, obejmującym dwie toalety, cztery umywalki i niewydzielony, łatwo dostępny basenik natryskowy. W każdej sali zaprojektowano bezpośrednie wyjście na zewnątrz na drewniany taras i przylegający do przedszkola teren zabaw wyposażony w sprzęt do zabaw.

Rozbudowa obejmuje również wyodrębnienie holu i realizację trzech sal lekcyjnych, każda dla 18-25 uczniów. Powstanie również stołówka na 80 miejsc konsumpcyjnych, dostępna z łącznika oraz z holu gimnazjum. W stołówce spożywane będą obiady szkolne.

Zaplecze kuchenne zaprojektowano w bezpośrednim sąsiedztwie sali stołówki. Obejmie ono kuchnię główną wraz z aneksami, przygotowalnię warzyw i jaj, wydawanie potraw i zmywalnię naczyń, ponadto magazyny i zaplecze sanitarno-higieniczne dla personelu.

S.SZ

Komentarze