Gmina Karsin OSP

Karsin. Dh Zygmunt Dejewski odznaczony medalem

Druh Zygmunt Dejewski z Karsina otrzymał z rąk Wójta Gminy Karsin i zarazem Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP – Romana Brunke odznaczenie „Zasłużony dla Województwa Pomorskiego”. To stosunkowo nowe odznaczenie, nadawane przez Zarząd Wojewódzki ZOSP RP w Gdańsku.

Pan Zygmunt ma dziś 93 lata. W czasie aktywności zawodowej był kierownikiem młyna oraz tartaku w Karsinie. W szeregi karsińskiej OSP wstąpił w 1947 roku. Przez wiele lat pełnił funkcję naczelnika OSP, a później także Komendanta Gminnego OSP. Czynnie angażował się w działania na rzecz rozwoju jednostek OSP z terenu gminy Karsin, m.in. nadzorował rozbudowy i modernizacje remiz OSP. Za swoją działalność w strukturach pożarniczych otrzymywał liczne odznaczenia.

Mimo swego wieku Pan Zygmunt nadal cieszy się pogodą ducha. Z życzeniami zdrowia i kwiatami wraz z wójtem Pana Zygmunta odwiedzili również: członek Prezydium Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie dh Józef Modrzejewski oraz Komendant Gminny OSP gminy Karsin dh Krzysztof Datta.

Nad/opr.red

Medal dla Zygmunta Dejewskiego.

Komentarze