Gmina Karsin Inwestycje Powiat kościerski Samorząd

Karsin. Gmina Karsin z kolejną inwestycją powiatu. Droga w Bąku z dofinansowaniem

12 lipca wojewoda pomorski i starosta kościerski podpisali umowę, na mocy której powiat otrzyma 50 proc. dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi w Bąku. To wydarzenie historyczne, gdyż była to pierwsza umowa podpisana w zmodernizowanej części urzędu gminy.

Tego dnia po oficjalnym otwarciu czterech inwestycji na terenie gminy, które były dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład, miało miejsce jeszcze inne znaczące dla samorządu wydarzenie. W zmodernizowanej części urzędu gminy, zaraz po jej otwarciu, wojewoda Dariusz Drelich oraz starosta kościerski Alicja Żurawska w obecności wójta gminy Karsin Romana Brunke podpisali umowę, dzięki której zostanie położony asfalt na odcinku 1 km drogi powiatowej od mostu na rzece Wda do mostu na kanale Wdy. Inwestycja zostanie sfinansowana w połowie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny powiatu będzie zbudowany ze środków starostwa, gminy Karsin i Nadleśnictwa Kościerzyna.

W tym ważnym dla sołectwa Bąk akcie uczestniczyła również sołtys Wioletta Talewska, radny powiatowy Józef Modrzejewski i przewodniczący Rady Gminy Bogdan Pepliński.

Jak wynika z informacji uzyskanych z gminy Karsin, w wyniku przetargu, który odbył się 7 lipca najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Henryka Czarnowskiego z Kalisza na kwotę 1,5 mln zł. Ta ważna inwestycja powinna być wykonana jeszcze w bieżącym roku. Do tematu będziemy powracać.

Nad/opr.red

Na zdjęciu od lewej: Radny Rady Powiatu Józef Modrzejewski, Sołtys Sołectwa Bąk Wioletta Talewska, Przewodniczący Rady Gminy Karsin Bogdan Pepliński, Starosta Kościerski Alicja Żurawska, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Wójt Gminy Karsin Roman Brunke.
 

Komentarze