Gmina Karsin Inwestycje

Karsin. Z ostatniej sesji. Trwa pięć inwestycji drogowych

Podczas sesji z dnia 26 października wójt Roman Brunke podzielił się z radnymi o realizacji obecnych inwestycji drogowych. Zaczął od modernizacji drogi gruntowej Zamość –Mokre. Chodzi o drugi etap tego zadania. W przetargu do niego stanęły dwie firmy. Lepszą ofertę złożył POL-DRÓG z Drawska Pomorskiego. Inwestycja będzie kosztować 283 tys. zł.

Remont drogi gminnej w Bąku wraz z mostem wykona firma Łukasza Milocha z Przytarni. Zaproponowała w przetargu kwotę 497 tys. zł. Zadanie będzie polegać na utwardzeniu części drogi plus wymiana części konstrukcji drewnianej i całego poszycia mostu.

Kolejna inwestycja drogowa w Wielu – bardzo potrzebny remont ul. Dąbrowskiej zrealizuje firma POL-DRÓG z Drawska Pomorskiego. Zaproponowała kwotę 870 tys. zł i jako że była to jedyna oferta, przyjęto ją. Inwestycja miała ruszyć w końcu października.

Ta sama firma zrealizuje również przebudowę drogi gminnej w Dąbrowie. Jej koszt to 264 tys. zł. Inwestycja będzie prowadzona równocześnie z tą w Wielu.

Otwarty został również przetarg na remont drogi gruntowej w Mniszku. Niestety, nie przyniósł on dobrych wiadomości dla gminy, gdyż najniższa kwota sięga 445 tys. zł. Wójt zaznaczył, że decyzja odnośnie oferenta nie została jeszcze podjęta. Ostatecznie zadanie będzie wykonywać również POL-DRÓG. Jak usłyszeliśmy od pracowników urzędu na początku bieżącego tygodnia, inwestycja jest już w trakcie realizacji.

D. Tryzna

Komentarze