Wokół nas

Kartuzy. Akcja Dwa Światy

W ramach corocznej akcji DWA ŚWIATY – to już 10 edycja tego wydarzenia – w niedzielę, 8 października – w dekanatach: kartuskim, sierakowickim, stężyckim, żukowskim – zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy przeznaczona na działalność hospicjum w Kartuzach, Wolontariusze będą zbierać datki przy kościołach, które wspomogą pacjentów hospicyjnych.

Jednocześnie, jako Kartuskie Centrum Caritas zapraszamy także do wzięcia udziału w koncercie, który odbędzie się 8 października o godz. 19:00 w parafii św. Wojciecha w Kartuzach. Wystąpi producent muzyczny, autor pieśni uwielbieniowych Michał Król z zespołem, który podczas koncertu wprawi nas w wyjątkowy nastrój oraz zbliży do Boga. Dziękujemy wszystkim za wsparcie na rzecz hospicjum, a także liczymy na Państwa obecność w czasie koncertu.

Zachęcamy także do włączenia się w działalność hospicjum i tworzenia, budowania naszego
DOMU NADZIEI poprzez posługę jako wolontariusz:

  • Poszukujemy osoby, które chciałaby posługiwać jako wolontariusze przy naszych pacjentach i towarzyszyć im oraz rodzinie w trudnych chwilach, spędzić czas przy dobrej książce, kawie, herbacie, wspólnej rozmowie, ciszy, czy po prostu trzymając za rękę.
  • Poszukujemy wolontariuszy, którzy podejmą się prac wolontariackich w naszym DOMU NADZIEI, podejmą się drobnych napraw, prac porządkowych, dekoracyjnych, skoszą trawę, czy wykonają sezonowe prace przy obejściu.
  • Poszukujemy wolontariuszy, którzy będą kwestować pieniądze podczas zbiórek okolicznościowych parafiach, np. podczas pogrzebów.

Wystarczy dobra wola, chęć niesienia pomocy bliźnim i zgłoszenie się do Koordynatora wolontariatu pod adresem email: wolontariat@caritas-kartuzy.pl lub pod numerem telefonu:
693-870-700.

Zachęcamy także do skorzystania z pomocy, jaką oferuje już dziś nasze hospicjum.

Wciąż mamy wolne miejsca dla pacjentów, którzy wymagają opieki paliatywnej, a także opieki czasowej – wytchnieniowej. Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie internetowej
www.caritas-kartuzy.pl a także pod numerem telefonu 510 823 974 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-12:00)

Komentarze