Gmina Kartuzy Wokół nas

Kartuzy. Kolejne utrudnienia. Od jutra ul. Gdańska całkowicie zamknięta

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe – informuje o planowanym wprowadzeniu od 1 czerwca zmiany tymczasowej organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej 211 i 224 na terenie miasta Kartuzy w obrębie skrzyżowania ulic Gdańskiej i Kościerskiej.

Zmiana polegać będzie na całkowitym zamknięciu przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ulicy Gdańskiej [DW211] na linii kolejowej 229 [odcinek Dzierżążno-Kartuzy] i prowadzeniu ruchu objazdami. Ulicą Gdańską dojazd będzie zapewniony do wysokości wjazdu do Starostwa Powiatowego, firmy DROMOS, wjazdu do hurtowni i stacji Paliw.

Jak będzie wyglądać organizacja ruchu?

Objazdy wskazane zostaną po drogach wojewódzkich w obrębie Kartuz tj. ulicami Gdańską, Jeziorną, Szymichowskiej [Obwodnica] oraz ulicą 3 Maja.

Przejazd tranzytowy drogami wojewódzkimi w kierunku Egiertowa i Somonina możliwy będzie jedynie od strony centrum Kartuz/ronda Kartuzów.

Ruch pieszych zostanie przekierowany na tymczasowe wyznaczone przejścia zlokalizowane poza obrębem planowanych prac.

Przejazd tranzytowy relacji Słupsk (Sierakowice) do/z Gdańsk (Żukowo) ulicą 3 Maja i Obwodnicą.

Przejazd tranzytowy relacji Słupsk (Sierakowice) do/z Egiertowo (Somonino) ulicą Wzgórze Wolności, Jeziorną, Gdańską [od ronda Kartuzów].

Przejazd tranzytowy relacji Bytów do/z Gdańsk (Żukowo) ulicą Jeziorną, 3 Maja i Obwodnicą.

Przejazd tranzytowy relacji Bytów do/z Egiertowo (Somonino) ulicą Jeziorną, Gdańską [od ronda Kartuzów], Kościerską

Przejazd tranzytowy relacji Przodkowo do/z Bytów ulicą 3 Maja, Jeziorną.

Przejazd tranzytowy relacji Przodkowo do/z Egiertowo (Somonino) ulicą 3 Maja, Jeziorną, Gdańską [od ronda Kartuzów].

Zmieniona organizacja ruchu będzie planowo obowiązywać przez około 10 dni i związana jest z wykonywaniem robót budowlanych polegających na całkowitej przebudowie przejazdu kolejowo drogowego wraz z towarzyszącą infrastrukturą. W przypadku wystąpienia kolizji z niezinwentaryzowaną infrastrukturą podziemną lub wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych termin może ulec zmianie.

UM/op.red

Komentarze