Gmina Żukowo

Otomino. Ul. Kreffta zamknięta. Zmiana organizacji ruchu

Zgodnie z harmonogramem 1 czerwca firma Budimex, realizująca budowę OMT, zamknie odcinek drogi na ulicy Kreffta w Otominie. W związku z tym wprowadzona została zmiana organizacji ruchu.

Kursowanie autobusów

– Autobus linii nr 4 kursować będzie od pon. do pt. w dni nauki szkolnej z przystanku Otomino w kierunku Żukowa o godz. 7:12 i następnie pojedzie objazdem przez ul. Słoneczną i Górną.

– Autobus linii nr 3 kursować będzie od pon. do pt. w dni nauki szkolnej z przystanku Otomino w kierunku Żukowa o godz. 8:16 i następnie pojedzie objazdem przez ul. Słoneczną i Górną.

– Autobus linii 11U kursować będzie z przystanku Otomino w kierunku Kartuz o godzinie 6:45

-Autobus linii 11U kursować będzie z przystanku Otomino w kierunku Łapina Kartuskiego o godzinie 14:26, 16:21

– Kursy powrotne z Żukowa w kierunku Otomina realizowane będą autobusem linii nr 4 o godz. 12:45 oraz linii nr 5 o godz. 13:40, 14:40, 15:30, 16:30.

Autobusy będą dostępne dla wszystkich mieszkańców. W przypadku opóźnień prosimy o kontakt z przewoźnikiem pod nr 603 984 155.

W załączniku znajduje się mapa poglądowa.

Odbiór odpadów komunalnych

Odbiór odpadów komunalnych powinien odbywać się zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. W przypadku nie odebrania odpadów przez firmę w terminie podanym w harmonogramie, prosimy o kontakt z Referatem Środowiska i Rolnictwa pod nr. 58 685 83 71.

Organizacja ruchu

Na czas budowy wiaduktu drogowego przez GDKiA objazd wyznacza się ul. 3-go Maja w Żukowie, ul. Gdańską w Żukowie i Lniskach oraz ul. Żukowską w Przyjaźni. W załączniku mapa poglądowa.

Osoby ze specjalnymi potrzebami

Osoby z niepełnosprawnością ruchową czy starsze, które chciałyby np. udać się do SPZOZ w Żukowie, mogą skorzystać z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który zapewni taki transport.

Informacje dodatkowe

Informujemy, że dotychczas Burmistrz Gminy Żukowo wystosował kilka żądań i próśb do instytucji odpowiedzialnych za inwestycję, o korzystniejsze dla mieszkańców rozwiązanie komunikacyjne, związane z zamknięciem ul. Kreffta w miejscowości Otomino. W odpowiedzi każdorazowo otrzymywano wyłącznie obecny wariant czasowej organizacji ruchu.

Nad/opr.red

Komentarze