OSP Powiat kartuski Szkolnictwo

Kartuzy. Powiatowy etap turnieju pożarniczego. To oni będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim

Miłosz Hinc, Paweł Zaborowski i Eryk Marszałkowski okazali się zwycięzcami eliminacji powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się wczoraj w siedzibie Kartuskiego Centrum Kultury. Ta trójka będzie reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się już za miesiąc.

W ciągu ostatniego miesiąca odbywały się liczne eliminacje szkolne, a następnie gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom’’. Jego uczestnicy zmagali się z pytaniami z zakresu historii ochrony przeciwpożarowej, wiedzy o OSP i Związku OSP RP. Pojawiły się również pytania na temat prewencji przeciwpożarowej czy ratownictwa medycznego.

Podczas eliminacji gminnych bardzo często zwycięzcami byli członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Tę dominację młodych adeptów pożarnictwa szczególnie widać było w kategorii młodzików. Tu zdecydowana większość stawała na pierwszym miejscu. Najlepsi z nich zyskali miejsce w eliminacjach powiatowych.

Powiatowa rywalizacja

W ubiegłą środę trzydziestu uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy najlepiej poradzili sobie na etapach gminnych uczestniczyło w rywalizacji na szczeblu powiatu. Na początku zmierzyli się oni z testem wiedzy, a następnie ci, którzy zdobyli największą liczbę punktów odpowiadali ustnie przed komisją. Dwuetapowa rywalizacja pozwoliła na sprawne wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

W grupie wiekowej skupiającej uczniów klas I-IV podstawówek zwycięzcą okazał się Miłosz Hinc z SP w Sulęczynie. Tuż za nim uplasowała się Karolina Mering reprezentująca SP w Somoninie. Trzecie miejsca zajął Piotr Płotka.

W kategorii klas V-VIII niezwyciężony okazał się Paweł Zaborowski ze szkoły w Szymbarku. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio: Eliza Synak i Julia Reich. Obie są uczennicami Szkoły Podstawowej w Goręczynie.

W najstarszej grupie, czyli uczniów szkół średnich pierwsze miejsce zdobył Eryk Marszałkowski. Kolejną lokatę zajęła Paulina Kamińska reprezentująca OSP Ostrzyce. Natomiast trzecie miejsce wywalczyła Kinga Zaworska z ZSP w Sierakowicach.

Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się 21 maja w Przodkowie.

Red.

Fot. Nad./KP PSP w Kartuzach.
Fot. Nad./KP PSP w Kartuzach.
Fot. Nad./KP PSP w Kartuzach.
Fot. FB SP w Sulęczynie.
Fot. FB SP w Sulęczynie.

Komentarze