OSP Powiat kartuski Samorząd

Kartuzy. Uroczystość w Komendzie Powiatowej PSP. Kartuscy strażacy zawodowi na wigilię dostali nowe Volvo

Wczoraj kartuscy strażacy zawodowi mieli wigilię. Zaprosili na nią przyjaciół, sponsorów i lokalnych samorządowców. Gościem głównym był Komendant Pomorski PSP nadbryg. Piotr Socha, który przy okazji wręczył klucze do nowego, ciężkiego wozu marki Volvo.

W wigilijnym spotkaniu uczestniczyli pracownicy komendy z komendantem bryg. Pawłem Gilem. Na wigilię do strażaków zawodowych przybyli przedstawiciele samorządu powiatowego: starosta Bogdan Łapa i przewodniczący Mieczysław Woźniak, wójt Chmielna Michał Melibruda i przedstawiciele wszystkich gmin powiatu oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Kartuzy Michał Majewski i nadleśniczy z Kolbud Andrzej Gajowniczek. Powitano też przedstawicieli dwóch firm, które przyczyniły się finansowo do zakupu nowego wozu bojowego dla kartuskiej komendy. Kluczyki do auta przywiózł sam Komendant Pomorski PSP. Nowe auto to koszt ponad 1,7 mln zł. Jego zakup nie byłby możliwy bez finansowej pomocy rządu. Nowy wóz bojowy zastąpił 12-letniego MAN-a, który trafił do OSP Pomieczyno. Nowe auto poświęcił kapelan kartuskich strażaków ks. dr Ryszard Różycki. Komendant Powiatowy PSP, dziękując wszystkim tym, którzy się włączyli finansowo w zakup nowego wozu podziękował słowem i okolicznościowymi pamiątkami.

Kilka słów od gości

Po części oficjalnej, goście, przedstawiciele samorządu, jak i władz strażackich wiele mówili o zasługach komendy i jej pracowników. Padło wiele słów o stanie organizacyjnym i wyposażeniu kartuskich jednostek.

– Obyście musieli jak najrzadziej wyjeżdżać nowym wozem bojowym, a jeśli zajdzie konieczność, to obyście zawsze wracali do bazy bezpiecznie – mówił M. Woźniak.

– Chciałbym podziękować wszystkim burmistrzom, wójtom i radnym, którzy rozumieją jak ważne jest bezpieczeństwo i przekazują pomoc oraz środki na wyposażenie straży pożarnej – podkreślał starosta. 

Natomiast nadbryg. P. Socha w swoim słowie pochwalił się ile nowych wozów trafiło do pomorskich strażaków i jakie są to środki. Na zakończenie podziękował za dobrą służbę i złożył świąteczno-noworoczne życzenia.

Pięknie o strażackiej służbie dla drugiego człowieka mówił ks. R. Różycki. Po krótkiej modlitwie strażacy przełamali się opłatkiem. Wigilię zakończył wspólny posiłek.

D. Tryzna

Komentarze