Gmina Kartuzy Sport

Kickboxing. Kacper Śleszyński i Armin Wilczewski wicemistrzami Europy

Dwa srebrne medale z Mistrzostw Europy w Czarnogórze przywieźli kartuscy kickbokserzy. Kacper Śleszyński i Armin Wilczewski pokazali na co ich stać. To duży sukces Rebelii Kartuzy kierowanej przez Patryka Zaborowskiego.

15 listopada w Czarnogórze zakończyły się Mistrzostwa Europy w Kickboxingu Kadetów i Juniorów. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła czwartą lokatę. Spory wkład w sukces reprezentacji mieli zawodnicy Patryka Zaborowskiego z Rebelii Kartuzy. Kacper Śleszyński i Armin Wilczewski to dwaj bohaterzy Kaszubskiej ziemi, którzy w zawodach stoczyli po trzy walki. Obaj w walkach eliminacyjnych rozgromili wyżej notowanych przeciwników. Ich dyspozycja była fenomenalna. Od pierwszej walki widać było chęć zwycięstwa oraz ogromny potencjał siłowo-wytrzymałościowy. Ostatecznie wrócili ze srebrnymi medalami.

Zacięta rywalizacja

W walce finałowej Kacper jeszcze na kilkanaście sekund przed końcem prowadził 2:1. Ostatnie sekundy zaważyły o przegranej, w których to sędzia uznał klinczowanie za celowy zabieg i dał ostrzeżenie co zmieniło losy walki na korzyść konkurenta, którego zwycięstwo orzekli sędziowie. W o wiele gorszej sytuacji przed walką finałową znajdował się Armin, który doznał poważnej kontuzji kolana już w pierwszej rundzie pierwszej walki. Ta sytuacja znacznie ograniczyła zdolności bojowe. Pierwsza runda bardzo wyrównana bez widocznego zawodnika dominującego. Problemy Armina zaczęły się w następnej rundzie. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się dwupunktową przewagą przeciwnika.

Nad/opr.red

Patryk Zaborowski trener Rebelii Kartuzy

Przy nieustannej pomocy rodziców państwa Wilczewskich i Śleszyńskich zdobywamy dwa historyczne medale. Wiele lat wyrzeczeń, kontuzji, ciągłe podporządkowanie harmonogramom startowym i treningowym, nieustanna dieta i przyjaźń z bólem przynosi upragniony rezultat w postaci dwóch srebrnych medali w najważniejszej imprezie Europy.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z wyniku i składamy podziękowania tym wszystkim, bez których nie byłoby to możliwe: burmistrzowi Kartuz Mieczysławowi Grzegorzowi Gołuńskiemu, Dariuszowi Las kierownikowi Wydziału Sportu w UM, firmom nas sponsorującym: MM Domy, Kapeo Polska, Integral Centrum Napraw Pojazdów oraz naszym wiernym kibicom.

Komentarze