Gmina Kartuzy Sport

Kickboxing. Mistrzostwa Polski Low-kick. Osiem medali dla Rebelii Kartuzy

W miniony weekend Nowa Sól stała się areną zmagań ringowej odmiany Kickboxingu Low-kick. W czempionacie wystąpiła jedenastoosobowa ekipa Patryka Zaborowskiego, inkasując aż osiem medali. Wszystkie medale Rebelia zgarnęła w grupie wiekowej juniorów.

W turnieju o przepustki do Lizbony na Mistrzostwa Świata walczyło 402 zawodników z 102 klubów. Po raz kolejny solidnie spisali się dwaj finaliści Low-kick Kacper Śleszyński oraz Kamil Kąkol. W walkach finałowych przegrali na punkty 3:0 z reprezentantami Piły i Kutna.

Tegoroczne mistrzostwa szczególnie obfitowały w brązowe medale, których zawodnicy z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki zdobyli aż sześć. Cztery osoby potwierdziły ringowy dorobek medalowy sprzed roku a dwie debiutowały na podium.

Przed nimi kolejne zmagania

Brązowe medale zdobyli: Margareta Kąkol, Karolina Szymichowska, Emilia Gruchała-Węsierska, Marcel Drewa, Kacper Cybula oraz Nikodem Wilczewski. Poza strefą medalową znaleźli się: Karina Pioch, Jakub Domaros oraz Robert Fierka.

– Tegoroczne zmagania Low-kick, co prawda nie przyniosły złotych medali, jak to było w latach ubiegłych, natomiast zwiększyliśmy ilość medali, co jest rekompensatą za brak złotych medali. Nasi finaliści Kacper i Kamil przegrali finały po bardzo wyrównanych walkach różnicą kilku celnych trafień. Wracamy do klubu, kilka dni przerwy i wyruszamy do Będzina na kolejne mistrzostwa, tym razem w light – contact – mówi P. Zaborowski, trener rebeliantów.

Nad/opr.red

Komentarze