Inwestycje Miasto Kościerzyna

Kościerzyna. Budowa miejskiego stadionu. Płyta zielona a bieżnie betonowe

Z miesiąca na miesiąc widać postęp prac przy tej największej obecnie inwestycji sportowej miasta. Kosztowała bagatela 10 mln zł, ale 6,75 mln samorząd otrzymał od rządowego „Polskiego Ładu”.

Kiedy w końcu lipca pokazywaliśmy stan robót na placu budowy zakończono laserowe wyrównywanie płyty głównej. Rzucała się w oczy równa jak stół połać czarnej, specjalnie przygotowanej ziemi. Czekało wysianie trawy. Dzisiaj po sześciu tygodniach murawa płyty głównej pięknie się zieleni.

Trwały wtedy prace związane z podbudową bieżni, na którą miała być wykonana betonowa wylewka. Dzisiaj cała betonowa bieżnia prezentuje się okazale. Położona będzie na niej specjalna nawierzchnia.

W ubiegłym tygodniu trwał też montaż trybun stadionu. To elementy konstrukcji stalowej pokrytych ocynkiem.  Wykonywane były również inne prace związane z zagospodarowaniem placu wokół bieżni.

Serce stadionu gotowe

 Do wykonania zostały również parkingi, które będą wybudowane w miejscach gdzie niedawno jeszcze rosły drzewa.

– Jestem bardzo zadowolony z postępu prac przy tej ważnej dla miasta inwestycji. Widać, że wykonawca dobrze wywiązuje się z zadania, co daje nadzieję, że inwestycja będzie zakończona zgodnie z planem, czyli jeszcze w tym roku – mówił nam włodarz miasta Michał Majewski.

Dla przypomnienia inwestycja kosztuje ponad 10 mln zł. Miasto otrzymało na jej realizację 6,75 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych ,,Polski Ład”. Zadanie ma zostać zakończone w tym roku.

D. Tryzna

Komentarze