Inwestycje Miasto Kościerzyna

Kościerzyna. Inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich. Modernizacja ulicy Kartuskiej

Zgodnie z planami 11 lipca rozpoczęło się frezowanie asfaltu na ul. Kartuskiej – DW 214, na objętym modernizacją odcinku od ulicy granicznej tj. Kościerzyna – Wybudowania na odcinku około 1,8 km, czyli za skrzyżowanie ul. Kartuskiej, Wybickiego i Zmartwychwstańców. Prace tu mają potrwać do końca sierpnia.

Rozpoczęła się modernizacja DW 214. Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął jej modernizację od ulicy granicznej tj. Kościerzyna – Wybudowania na odcinku około 1,8 km, czyli za skrzyżowanie ul. Kartuskiej, Wybickiego i Zmartwychwstańców. Zostanie odnowiona cała nawierzchnia, wyrównane bruki na ciągach pieszych, przycinka zieleni. Poprawione zostaną wysepki oddzielające przejścia dla pieszych. Poprawi to bezpieczeństwo w ruchu komunikacyjnym i w ruchu pieszym. Koszt inwestycji to 2,5 mln zł.

– Miasto Kościerzyna w ramach budowy trasy rowerowej z Kościerzyny w kierunku Skorzewa zmodernizowało obiekt mostowy należący do ZDW. Ta inwestycja kosztowała 1,3 mln zł. To wpłynęło na podjęcie decyzji o podjętej przez ZDW inwestycji – mówi Tomasz Nadolny.

Władze miasta chcą, aby inwestycja zakończyła się przed rokiem szkolnym. W związku z inwestycją będzie wprowadzony ruch wahadłowy, aby mieszkańcy i turyści mogli dojechać do Kościerzyny.

– Z całą pewnością będzie się to wiązało z uciążliwościami, dlatego zwracamy się do osób korzystających z tej drogi o zwrócenie uwagi na zmianę organizacji ruchu. Z całą pewnością efekt końcowy będzie dla wszystkich bardzo dobry z uwagi na poprawę bezpieczeństwa, tym bardziej że na dwóch przejściach dochodziło do nieszczęśliwych wypadków- dodaje wiceburmistrz.

Utrudnienia na ulicach Brzechwy, Skarszewskiej i M. Skłodowskiej-Curie

Inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich zbiegała się z zaplanowanymi na okres wakacyjny remontami ulic w Kościerzynie. Stąd w tym tygodniu będą też utrudnienia w ruchu na ul. ul. M. Skłodowskiej-Curie w Kościerzynie, na skrzyżowaniu w rejonie ul. Konopnickiej. Został tam wyłączony jeden pas ruchu na czas robót na przedmiotowym odcinku będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

W związku z budową sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej z ruchu zostanie wyłączone skrzyżowanie ul. Brzechwy z ul. Sikorskiego. Ul. Sikorskiego będzie nieprzejezdna. Na czas robót na ul. Brzechwy zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Wyłączona z ruchu zostaje też ul. Skarszewska na odcinku od skrzyżowania Skarszewska – Markubowo do skrzyżowania Skarszewska – Świętopełka. Ma to związek z budową przepustu rzeki Bibrowej. Objazdy wyznaczono ul. Dworcową, Świętopełka i Matejki. Na czas prowadzenia robót przystanki komunikacji miejskiej na ulicy Kaplicznej i Skarszewskiej – przy jeziorze Kaplicznym – nie będą obsługiwane. Przystanki komunikacji miejskiej zlokalizowane na ulicy Kaplicznej dla autobusów linii nr 1 zostają przeniesione na ulicę Dworcową.

D. Tryzna

Komentarze