Inwestycje Miasto Kościerzyna Samorząd

Kościerzyna. Kolejne środki z RFRD. Są pieniądze na remont nie dwóch, tylko pięciu ulic

21 lipca w urzędzie miejskim w Kościerzynie wojewoda Dariusz Drelich i burmistrz Michał Majewski podpisali umowę, dzięki której w mieście będą wybudowane trzy nowe ulice. Dofinansowanie sięga kwoty ponad 900 tys. zł. Zaś tydzień temu na liście beneficjentów „remontowego” rozdania znalazły się dwa wnioski dotyczące kolejnych ulic miasta.

Tego dnia wojewoda pomorski i burmistrz miasta najpierw podpisali umowę, w której miasto darowuje policji pomorskiej działkę wartą 900 tys. zł na budowę nowej komendy powiatowej. Po gratulacjach, które zebrał włodarz miasta od uczestniczącego również w podpisywaniu tej umowy Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Andrzeja Łapińskiego, wiceministra Funduszy i Polityki Regionalnej Marcina Horały oraz Społecznego Doradcy Prezydenta RP Piotra Karczewskiego, zasiadł do podpisywania umowy, dzięki której miasto otrzyma ponad 900 tys. zł na swoje wydatki. Będzie to praktycznie budowa trzech nowych ulic: Jeziornej, Kowalskiej oraz Świętojańskiej. Ich mieszkańcy otrzymają w końcu asfalt i co najważniejsze, będzie tam wybudowana „burzówka”, gdyż obecnie po większych opadach trakty te są trudne do pokonania. Całkowity koszt inwestycji szacuje się na 1,8 mln zł. Zadanie ma zakończyć się w 2024 roku. Środki, które otrzymał samorząd pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg edycja 2023.

To samo źródło, ale edycja na remonty

Tydzień wcześniej ogłoszono listę beneficjentów RFRD – edycja remonty. W gronie dofinansowanych samorządów znalazła się m.in. gmina miejska Kościerzyna. Miastu przyznano 1,38 mln zł na remont ulicy Cypriana Kamila Norwida i Stanisława Wyspiańskiego w Kościerzynie. Remontowany odcinek wynosi 1,31 mln zł. Jego realizacja ma się zakończyć w lipcu 2024 roku. Łączny koszt inwestycji oszacowano na 2,77 mln zł, tak więc dofinansowanie stanowi 50 proc. całkowitych kosztów.

D. Tryzna

Komentarze