Wokół nas

Kościerzyna. Religijne święto patronki miasta

Uroczystości Odpustowe Matki Bożej Kościerskiej

W piątek 21. czerwca w Kościerzynie rozpoczną się Uroczystości Odpustowe Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin. Na to doniosłe wydarzenie religijne czekają wierni nie tylko z parafii kościerskich, ale także z całego Pomorza.

W pierwszym dniu odpustu, w Kościerskim Sanktuarium Maryjnym, kościele św. Trójcy w Kościerzynie o godz. 16, odbędzie się msza św. dla dzieci szkół podstawowych na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego. O godz. 18.00 odprawiona zostanie msza św. dla młodzieży szkół średnich, także z okazji zakończenia roku katechetycznego i szkolnego. Tego dnia będą miały miejsce jeszcze wydarzenia, w których uczestniczyć będą osoby świeckie, przedstawiające swoje świadectwo wiary. Późnym wieczorem odbędą się także  modlitwy różańcowe i msze święte, ostatnia o godz. 22.

Centralne uroczystości odpustowe pod przewodnictwem biskupa

Główne uroczystości odpustowe odbędą się w sobotę. Już o 6.30 rozpoczną się poranną mszą. O godz. 11.15 nastąpi powitanie pielgrzymek pieszych przed obrazem Matki Bożej Kościerskiej a o godz. 12 odbędzie się  suma odpustowa pod przewodnictwem ks.  bpa diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Wieczorem o godz. 18 odprawiona zostanie msza z modlitwą małżeństw i rodzin proszących o potomstwo. W niedzielę 23 czerwca uroczystości rozpoczną się także już o 6.30, a po każdej kolejnej mszy św. będzie miało miejsce specjalne błogosławieństwo rodzin, małych dzieci i rodziców oczekujących narodzin potomstwa. W samo południe o godz. 12, na placu św. Jana Pawła II odbędzie się festyn rodzinny, w czasie którego, o godz. 17.30 będzie miał miejsce koncert chóru parafialnego „Cecylia”, który obchodzi w tym roku 90-lecie istnienia. Po koncercie odbędzie się msza w intencji chóru. Uroczystości odpustowe potrwają do 26 czerwca, a ich szczegółowy program dostępny jest w parafii św. Trójcy w Kościerzynie.

BM

Komentarze