Powiat kościerski Wokół nas

Kościerzyna. Święto Policji w Komendzie Powiatowej cz. II. Samorządowcy docenili pracę funkcjonariuszy

Podczas uroczystej gali w kościerskiej szkole muzycznej swoje pięć minut mieli też wójtowie kościerskich gmin, burmistrz i starosta kościerski. Z okazji policyjnego święta nagrodzili oni wyróżniających się w swojej służbie funkcjonariuszy komendy i posterunków z terenu powiatu.  

Do życzeń Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie dołączyli się również samorządowcy. Pierwszy został odczytany list radnego Sejmiku Województwa Pomorskiego Piotra Karczewskiego, Społecznego Doradcy Prezydenta RP, który nie mógł uczestniczyć w tej uroczystości.

– Pragnę złożyć serdeczne podziękowania za trud, poświęcenie podczas codziennej służby. Proszę przyjąć wyrazy wdzięczności za to, że każdego dnia wspieracie Polskę swoją służbą. Życzę, abyście nosili Państwo policyjne mundury z dumą, bo oznaczają one doniosłą misję publiczną – brzmiało w liście.

Nagrodzeni pracownicy i policjanci

Starosta Alicja Żurawska wyróżniła nagrodami rzeczowymi pracowników komendy. To Pamela Kaczyńska, Aneta Pirch i Roman Petryński. Burmistrz Miasta Kościerzyna Michał Majewski wyróżnił nagrodą rzeczową mł. asp. Tomasza Zalewskiego. Z kolei wójt Kościerzyny Grzegorz Piechowski nagrodził gratyfikacją pieniężną dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie: st. asp. Dawida Heringa i mł. asp. Tomasza Maciągowskiego. Wójt Dziemian Leszek Pobłocki wyróżnił policjanta z Posterunku Policji w Dziemianach asp. szt. Mateusza Żywickiego. Włodarz Lipusza uhonorował asp. szt. Grzegorza Konopę z PP w Lipuszu. Wójt gminy Stara Kiszewa Marian Pick wyróżnił nagrodą funkcjonariusza Posterunku Policji asp. szt. Daniela Krzymińskiego. Z kolei wójt Nowej Karczmy uhonorował mł. asp. Krzysztofa Freitaga z PP w Nowej Karczmie. Wójt Liniewa Mirosław Warczak wyróżnił nagrodą mł. asp. Artura Wuttkowskiego z Posterunku Policji w Liniewie. Natomiast w imieniu wójta gminy Karsin Romana Brunke nagrodę asp. szt. Waldemarowi Jeżewskiemu z PP w Karsinie wręczył przewodniczący RG Bogdan Pepliński.

D. Tryzna

Komentarze