Gmina Przodkowo Wokół nas

Przodkowo. Patriotyczne i charytatywne Święto Niepodległości w gminie. Chcą pokazać, że są jedną, gminną rodziną, która troszczy się o swoich – o Seweryna

,,..Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina…’’ śpiewał Bayer Full i będzie to widoczne 11 listopada w Przodkowie. Zapanowało tu pospolite ruszenie, aby pomóc finansowo Sewerynowi Wrońskiemu, który po zatorze wymaga specjalistycznej opieki. Od rana przez cały dzień będzie trwało w Przodkowie pomaganie pod biało-czerwonymi barwami.

Seweryn Wroński był trenerem piłki nożnej w Przodkowskim GKS-ie i nauczycielem wychowania fizycznego. W połowie sierpnia z niewiadomych przyczyn zatrzymało mu się serce, co doprowadziło do niedotlenienia mózgu i licznych zmian w organizmie. Obecnie przebywa w domu, jednak potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna.

Wszystkie ręce na pokład

W pomoc dla Seweryna włączyły się liczne środowiska, nie tylko sportowe, także instytucje, ludzie dobrego serca i przyjaciele. Datki na pomoc dla niego zbierane są w wielu miejscach i różnych okazjach. W niedzielę można było się dołożyć do zbiórki podczas meczu Raduni Stężyca. Pieniądze dla poszkodowanego zbierane będą także podczas środowego Koncertu Patriotycznego w Domu Kultury w Chmielnie. W akcję pomocy zaangażował się także radny gminy Żukowo Jacek Miąskowski i jego firma Dynamic Event.

„Cała drużyna gra dla Seweryna”

Za działaniem J. Miąskowskiego w akcję pomocy dla Seweryna włącza się społeczność gminy Przodkowo. Poświęcony jej został cały dzień 11 listopada. Odbędzie się ona pod hasłem „Cała drużyna gra dla Seweryna”. Już od godz. 8 odbędzie się turniej piłkarski na Orliku organizowany przez GKS Przodkowo i KS Sulmin. Wkomponowane zostały w nią nawet gminne uroczystości patriotyczno-religijne. Zaczną się mszą świętą w kościele pw. Św. Andrzeja w Przodkowie. O godz. 11 będzie można wysłuchać koncertu Przodkowskiej Orkiestry Dętej i Chóru Parafialnego. O godz. 11.30 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych za ojczyznę, a później ,,patriotyczna grochówka’’. O godz. 12:30 spod kościoła ruszy Parada Niepodległościowa, którą poprowadzą TIR-y w barwach narodowych. Blok artystyczno-sportowy akcji dla Seweryna Wrońskiego ruszy o godz. 13 w Przodkowskiej Hali Sportowej. Zainaugurują ją występy dzieci z Przedszkola Happy Children i Pomorskiej Szkoły Walki Fighter. Zaraz potem odbędzie się licytacja, pokaz zapaśniczy z zawodników Klubu Morena, którego prezesem jest Andrzej Wroński, nasz mistrz olimpijski. Na pewno najważniejszą licytacją będzie ta dotyczącą jego złotego medalu zdobytego na  Mistrzostwach Świata. I tak do wieczora. Występy zespołu CDN, pokaz pięściarski Artura Bizewskiego i Nikodema Jeżewskiego, koncert Pauliny&Nikoli czy gwiazdy wieczoru zespołu Fisher i między nimi licytacje. Imprezę zakończy światełko do nieba.

BM/DT

Komentarze