Miasto Kościerzyna Wokół nas

Kościerzyna. Terytorialsi pomagają kościerskim medykom

Poziom osób zakażonych koronawirusem w ostatnich dniach zaczął rosnąć. W odpowiedzi na to zwiększyło się zaangażowanie pomorskich terytorialsów w pomoc służbie zdrowia, których zauważyć można m.in. w kościerskich placówkach medycznych.

Żołnierzy z 7 Pomorskiej Brygady OT można zobaczyć w jedenastu punktach szczepień powszechnych na terenie całego naszego województwa. Wspierają placówki służby zdrowia w Kościerzynie, Chojnicach, Słupsku, Trójmieście czy Wejherowie. Dbają o to, aby osoby chętne do zaszczepienia były sprawnie obsłużone. Pomagają przy wypełnianiu kart rejestracyjnych, dążą do tego, aby był zachowany porządek a proces szczepień przebiegał bez zakłóceń.

Terytorialsi aktywnie pomagają personelowi medycznemu. Wspierają ich działania bezpośrednio na oddziałach, podczas kontaktu z pacjentem np. podczas karmienia czy przebierania. Często wystarczy poświęcenie swojego czasu danej osobie, zwykła rozmowa czy umożliwienie zatelefonowania do kogoś bliskiego. Wykonują też zadania typowo logistyczne np. przewożą konieczne leki czy pomagają w transporcie pacjentów pomiędzy oddziałami.

– Ponadto terytorialsi wspierają działania policji w monitoringu osób przebywających na kwarantannie. Łącznie na terenie całego województwa pomorskiego we wsparcie samorządu i władz wojewódzkich w walce z koronawirusem zaangażowanych jest 89 terytorialsów – podsumowuje por. Tomasz Klucznik Oficer Prasowy 7 PBOT

Nad/opr.red

Komentarze