Gmina Kartuzy Sport

Zapasy. Podsumowanie osiągnięć roku ubiegłego. GKS Cartusia szósta w kraju wg. Polskiego Związku Zapaśniczego

2021 okazał się kolejnym udanym rokiem dla sekcji zapaśniczej GKS Cartusia Kartuzy. Sukcesy jej zawodników w imprezach sportowych rangi Mistrzostw Polski, Europy i Świata spowodowały, że kluz został sklasyfikowany przez Polski Związek Zapaśniczy na szóstym miejscu w Polsce.

Czterdziesty szósty sezon działalności sekcji zapaśniczej przeszedł do historii. Rok specyficzny, bo w wydarzenia sportowe wpisała się sytuacja pandemiczna rzutująca na jakość i ilość startów. Jak informują władze klubu, mimo trudnej sytuacji zawodnicy GKS Cartusii Kartuzy osiągnęli wiele dobrych wyników.

Sukcesy sportowe zapaśników

Jednym z najważniejszych osiągnięć sportowych sekcji za rok 2021 jest brązowy medal wywalczony przez Gevorga Sahakyana podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Oslo. W rywalizacji krajowej reprezentanci Cartusii trzykrotnie stawali na najwyższym  podium zdobywając złote medale. Mistrzami Polski na 2021 rok zostali: Dominika Konkel, Noe Wolski i G. Sahakyan. Srebrne medale dla kartuskiego klubu wywalczyli: Nikodem Drewa i Aleksander Mielewczyk. Brąz do Kartuz przywieźli: Klaudia Merchel, Aurelia Godzińska, Agnieszka Stankowska, Aleksander Mielewczyk i Oliver Dobka.

Cartusia szósta w kraju

Te sukcesy to wynik wyczerpujących treningów pod nadzorem zespołu trenerów: Bartłomieja Pryczkowskiego, Łukasza Konkel, Andrzeja Pryczkowskiego oraz Marcina Dobka. Pod ich okiem kartuscy zapaśnicy pracują nad swoimi umiejętnościami, formą i duchem. Stąd w ich sukcesach jakiś udział mają na pewno trenerzy.

W podsumowaniu punktów z całego roku Polski Związek Zapaśniczy sklasyfikował Cartusię jako szósty klub tej dyscypliny w Polsce.  

Cieszą wyniki indywidualne

Według Polskiego Związku Zapaśniczego w rankingu ,,Najlepszych Zawodników’’, ,,jedynka’’ należy się bezsprzecznie Gevorgowi Sahakyanowi. Tuż za pierwszą dziesiątką, na pozycji czternastej znalazł się kolejny kartuski zapaśnik – Aleksander Mielewczyk. To oni załapali się do Mistrzowskiej Międzynarodowej klasy sportowej. Nikodem Drewa znalazł się w klasie Mistrzowskiej. W klasie Pierwszej sklasyfikowani zostali: Dominika Konkel, Klaudia Merchel, Olivier Dobka, Gor Hovsepyan oraz Paweł Janzen.

– Coraz wyżej w klasyfikacjach pną się nasze dziewczyny. W okręgu pomorskim wiedziemy prym zajmując pierwszą lokatę.Wieloletnia praca i doświadczenie pozwalają nam dominować w makroregionie pomorskim – podsumowują trenerzy kartuskich zapaśników.

Nad/opr.red

Komentarze