Inwestycje Miasto Kościerzyna

Kościerzyna. Ul. Paderewskiego po odbiorach, a na Małej Kolejowej wszystko idzie zgodnie z planem

Dobre wieści dla mieszkańców Kościerzyny. Wkrótce otwarcie zmodernizowanej ul. Paderewskiego, na którą samorząd pozyskał środki z Polskiego Ładu. Z innych rządowych programów trwa właśnie oczekiwana przez okolicznych mieszkańców przebudowa ul. Małej Kolejowej. Realizacja inwestycji zakończy się w III kwartale tego roku.

Na pewno ważniejszą w oczach nie tylko mieszkańców tej części miasta jest inwestycja na ul. Małej Kolejowej. Do tej pory była to ulica szutrowa, na końcu której przybywa coraz więcej nowych budynków. Do tej pory ulica nie spełniała żadnych norm i trudna była dla ruchu w obu kierunkach.  Inwestycja jej dotycząca wszystko zmienia. Zaczęto ją od wykonania zupełnie nowego odcinka drogi, który połączył Małą Kolejową z ul. Drogowców. Związane to było z ogromem prac ziemnych, gdyż w tym miejscu występują duże nierówności terenu. W związku z tym konieczne było również wykonanie burtówki. Na dzień dzisiejszy nowy odcinek jest zdatny do ruchu, gdyż ma położoną pierwszą warstwę asfaltu. Było to potrzebne, aby skierować ruch z tej ulicy na Drogowców, gdyż wykonawca przystąpił do realizacji prac ziemnych na starym odcinku ul. Małej Kolejowej.  Zadanie to realizuje Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. z siedzibą w Gdyni. Koszt zadania to ponad 5,91 mln zł.

Miasto na realizację inwestycji pozyskało dofinansowanie z dwóch źródeł. Pierwsze to środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1,5 mln zł, druga część dofinansowania natomiast pochodzi z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych o wartości 2 mln zł.

Ul. Paderewskiego czeka na oficjalne otwarcie  

W końcu lipca trwały odbiory na kolejnej, ważnej inwestycji drogowej miasta – ul. Paderewskiego. Inwestycja ruszyła rok temu. Dotyczyła budowy jezdni o nawierzchni bitumicznej o długości około 880 m.b. i szerokości 6 m. Aby zapewnić komfort nie tylko właścicielom czterech kółek, w ramach zadania wybudowano również ścieżkę rowerową. Powstał chodnik, miejsca postojowe oraz oświetlenie, a także infrastruktura podziemna. Wykonawcą zadania była Firma Usługi Transportowe, Ziemne, Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski z siedzibą w Kaliszu. Wartość inwestycji sięgnęła 6,5 mln zł, z czego 4,9 mln zł stanowiła dotacja z Polskiego Ładu.

Jak mówił nam w ubiegłym miesiącu burmistrz Michał Majewski, planowane jest że do końca tego miesiąca droga ta oficjalnie będzie otwarta.

D. Tryzna

Komentarze