Gmina Liniewo OSP Szkolnictwo

Liniewo. Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. ,,Młodzieżówka’’ z Głodowa wzięła wszystko

Przedwczoraj w Liniewie odbył się konkurs wiedzy pożarniczej dzieci i młodzieży z MDP z terenu gminy. Wzięła w nim udział ,,Młodzieżówka’’ z trzech gminnych jednostek. Bezapelacyjnym zwycięzcami jego trzech kategorii zostali członkowie MDP z Głodowa.

Już na zebraniu Gminnego Związku OSP podsumowujące ubiegły rok władze strażackie mówiły, że czas najwyższy przerwać marazm, jaki wkradł się z powodu pandemii w szeregi Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zapowiadano, że w tym roku na pewno odbędzie się konkurs wiedzy pożarniczej, a później zawody MDP.

31 marca zrealizowano pierwszą zapowiedź. W sali GOKSiR w Liniewie zmierzyli się członkowie MDP z jednostek gminy w Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Obejmował on trzy grupy wiekowe z kl. I – VI szkoły podstawowej, kl. VII – VIII szkoły podstawowej oraz szkół średnich. Uczestników oceniało jury w składzie: przewodniczący dh Wiesław Szarmach Komendant Gminnego Związku OSP, Maria Garbowska sekretarz i druhowie Wojciech Prądziński i Kamil Freda prezesi jednostek OSP w Liniewie, Lubieszyn.

Zwycięska MDP z Głodowa

Przeprowadzona przez nich ocena prac pisemnych uczestników turnieju wyłoniła najlepszych w poszczególnych kategoriach. Rzuca się w oczy dominacja ,,Młodzieżówki’’ z OSP Głodowo. Jej członkowie zdobyli pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach. Zadowolenia z tego nie krył dh Jarosław Gierszewski, opiekun MDP Głodowo. Lata przed pandemią były czasem dominacji MDP z Wysina. Widać, że w międzyczasie wyrósł im groźny przeciwnik.

Uczestnicy konkursu otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe, dzięki objęciu turnieju patronatem wójta gminy. Mirosław Warczak osobiście gratulował każdemu z uczestników konkursu. Zwracając się do nich wyraził nadzieję, że może w przyszłości zasilą oni szeregi gminnego OSP.  Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Dh Jarosław Gierszewski, opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Głodowo

Cieszę się razem z podopiecznymi z tego bezprecedensowego sukcesu. Traktuję to jako zwieńczenie mojej wieloletniej pracy na tym polu. W tym czasie członkowie naszej drużyny wielokrotnie osiągali sukcesy na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim w tym turnieju. To samo w zawodach sportowo-pożarniczych. Na pewno do tych sukcesów przyczynia się dobre zrozumienie na linii szkoła, jednostka i MDP. Wynika to choćby z faktów, że kolejni dyrektorzy szkół byli również mocno związani z jednostką. Cieszę się, że potrzebę tej współpracy rozumie dobrze nowe pokolenie. Obecna dyrektor szkoły Sylwia Bronk i nowy prezes jednostki dh Mieczysław Majer. Mam satysfakcję, że przez ten czas udało mi się wychować następcę, który mam nadzieję, w niedalekiej przyszłości poprowadzi MDP Głodowo. 

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe, klasy I –VI)

1. Hubert Grabski – MDP Głodowo

2. Wojciech Piotrzkowski – Szkoła Podstawowa Wysin

3. Maksym Kavliuk – Szkoła Podstawowa Garczyn

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe, klasy VII -VIII)

1. Amelia Grabska – MDP Głodowo

2. Fabian Mielewczyk – MDP Wysin

3. Nikola Moritz – MDP Głodowo

III grupa wiekowa (szkoły średnie)

1. Potrykus Marek – MDP Głodowo

2. Dominik Wojciechowski – MDP Wysin

3. Mirosław Kolański – MDP Wysin

Fot. UG Liniewo

Komentarze