Powiat kartuski

Kartuzy. Poszerzenie floty szpitala. Pół miliona złotych na zakup ambulansu

Kolejny ambulans wkrótce dołączy do floty pojazdów szpitala powiatowego w Kartuzach. W ubiegły czwartek wojewoda pomorski i starosta kartuski zawarli umowę na dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł z przeznaczeniem na zakup specjalistycznego ambulansu wraz z wyposażeniem.

Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach otrzyma z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 dofinansowanie na zakup ambulansu wraz z wyposażeniem na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego. To kwota sięgająca 0,5 mln zł. Stosowną umowę 31 marca podpisali: wojewoda pomorski Dariusz Drelich, Edyta Darwicka z PCZ w Kartuzach i starosta kartuski Bogdan Łapa.

– Karetka niebawem dołączy do floty pojazdów Zespołu Ratownictwa Medycznego Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach. To dla mnie wielka radość, że ambulans trafi właśnie do kartuskiego szpitala i będzie służyć w ratownictwie medycznym naszym pacjentom. Mam nadzieję, że sukcesywna wymiana taboru pozwoli lepiej pracować ratownikom medycznym i lekarzom, którzy codziennie niosą pomoc tam, gdzie jest potrzebna – komentuje starosta B. Łapa.

To nie pierwsze dofinansowanie dla szpitala

W tym roku, w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, wojewoda podpisał także umowę z kartuskim szpitalem opiewającą na 81 tys. zł na modernizację koncentratora tlenu  i separatora. Z  tego funduszu  pochodziło prawie 5 mln zł na zakup tomografu komputerowego, aparatu cyfrowego RTG czy zakup przenośnego aparatu RTG.

Warto zaznaczyć, że to już kolejny ambulans przekazany na potrzeby kartuskiego szpitala. We wrześniu ubiegłego roku dokonano zakupu dwóch nowych karetek w ramach projektu opiewającego na kwotę przeszło 1 mln zł.

SP/opr.red

Komentarze