Gmina Lipusz OSP Samorząd

Lipusz. Przygotowania do obchodów 100-lecia OSP. Konkretyzuje się prezent dla druhów

Za dwa miesiące Ochotnicza Straż Pożarna z Lipusza będzie świętować 100-lecia istnienia. Druhowie już od kilku lat przygotują się, aby uroczystości były godne takiego jubileuszu. Okazuje się, że w przygotowania włączyły się również władze gminy, szykując druhom okazały prezent – wóz bojowy marki MAN.

OSP Lipusz jest jedyną, czynną jednostką w gminie. Skupia 49 członków czynnych i honorowych. Na ich barkach praktycznie skupia się obowiązek obrony przeciwpożarowej gminy leżące na obszarach mocno lesistych i przeciętych DW 235. Stąd strażacy-ochotnicy mają co robić.

W tym roku 1 lipca będą oni świętować 100-lecie istnienia jednostki. Będzie to święto dla całej społeczności gminnej. Zaplanowano mszę dziękczynną, uroczysty przemarsz i festyn na stadionie.

Prezent od samorządu i wojewody

Na ostatniej sesji Rady Gminy 17 kwietnia, wójt Mirosław Ebertowski poinformował obecnych, że podjął działania, aby do jednostki z okazji jubileuszu trafił używany wóz bojowy. W tej sprawie wójt m.in. rozmawiał na początku marca z wojewodą Dariuszem Drelichem. W połowie kwietnia przyszła do gminy pozytywna informacja w tej sprawie. OSP Lipusz otrzyma ciężki wóz bojowy marki MAN rocznik 2011. Auto jest warte kilkaset tysięcy złotych, stąd prezent dla strażaków-ochotników jest godny jubileuszu.

D. Tryzna

Komentarze