Gmina Lipusz Konkursy Sport Wokół nas

Lipusz. VIII Rodzinny Rajd Rowerowy w Sercu Kaszub. Ponad setka uczestników na dwóch trasach

Tegoroczny Rodzinny Rajd Rowerowy przebiegał drogami gminy Lipusz. Organizatorzy przygotowali dla jego uczestników trasy odpowiadające ich umiejętnościom, a na finał poczęstunek, medale i nagrody.

W ubiegłą sobotę Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” przy współpracy z GOKSiR Lipusz i Nadleśnictwem Lipusz zorganizowała VIII Rodzinny Rajd Rowerowy w Sercu Kaszub. Rajd to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w ofertę Stowarzyszenia. W tym roku, do przebycia były dwie trasy Mini Śladem Tuszkowskiej Matki o długości 20 km i Maxi Śladem Nawałnicy liczącą ponad 40 km.

– Podczas tegorocznego rajdu chcieliśmy upamiętnić tragiczne dla naszych lasów wydarzenie z 2017 roku – sierpniową nawałnicę. Dzięki włączeniu się Nadleśnictwa Lipusz zorganizowaliśmy trasę pt. Śladem Nawałnicy. Trasa długa i wymagająca, gdyż upał tego dnia dawał się we znaki – mówi dyrektor lipuskiego GOKSiR Hubert Grzenia.

Dla rodzin i harpaganów

Na rodzinną trasę Tuszkowska Matka wyjechało ponad 70 osób i jak sama nazwa wskazuje, przeważały tam rowerowe rodziny. Dłuższą trasę pokonało 25 zawodników. Wśród nich wyróżniała się zorganizowana grupa z Lęborka.

Na każdej trasie był przystanek, gdzie uczestnicy rajdu mogli spróbować kaszubskich specjałów serwowanych przez panie z Sołectwa Tuszkowy. Dobrych smaków i atrakcji nie zabrakło na mecie! Wszyscy uczestnicy zostali ugoszczeni ciepłym posiłkiem i mieli okazje zdobyć nagrody podczas losowania. Wszyscy uczestnicy zostali udekorowani medalami i dyplomami. Wręczali je wójt gminy Lipusz Mirosław Ebertowski i prezes LOT „Serce Kaszub” Michał Kupc. Podsumowanie rajdu poprowadził H. Grzenia.

– Mam nadzieję, że nasze trasy podobały się państwu, że tereny gminy Lipusz pozostaną w państwa pamięci. Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w rajdzie. Pamiętajcie, że każda dobra dusza wraca do Lipusza – życzył na zakończenie gospodarz terenu wójt M. Ebertowski.

Nad/opr.D.Tryzna

Komentarze