Gmina Lipusz Sport Wokół nas

Lipusz. Wojewódzka Liga Chłopców w Piłce Ręcznej. Lipuski UKS zdobył złoty medal

Sezon 2023/2024 w Wojewódzkiej Lidze Chłopców w Piłce Ręcznej woj. pomorskiego przyniósł wiele emocji i zaciętych pojedynków na parkietach. Za nami turnieje wielkiego finału, gdzie cztery najlepsze drużyny starały się o wygraną. Wśród nich znalazł się zespół UKS Lipusz, który z imponującą determinacją zdobył złoty medal, stając się niekwestionowanym mistrzem województwa.

W finale, który odbył się w Lipuszu, UKS Lipusz spotkał się z innymi silnymi zespołami: GKS Cartusia Kartuzy, MKS Sambor Tczew oraz MTS Kwidzyn. Każdy z turniejów był wyjątkową okazją do rywalizacji, gdzie mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Mimo zaciętej walki, drużyna z Lipusza okazała się niepokonana, wygrywając wszystkie swoje mecze i zdobywając maksymalną liczbę punktów.

Zdobyli nie tylko medal

To nie tylko złoty medal, ale także kolejny rekord dla UKS Lipusz, którego zawodnicy ustanowili poprzez zdobycie 253 bramek w całym sezonie. To imponujące osiągnięcie, które świadczy o wysokim poziomie sportowym oraz determinacji całej drużyny.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że UKS Lipusz nie tylko sięgnął po złoto, ale także nie doznał porażki przez całe rozgrywki. To zasługa ciężkiej pracy zawodników, zaangażowania trenerów oraz wsparcia całego środowiska sportowego w Lipuszu.

Sukces UKS Lipusz w Wojewódzkiej Lidze Chłopców w Piłce Ręcznej to nie tylko powód do dumy dla samego klubu, ale także dla całej społeczności Lipusza, która może być zaszczycona takim osiągnięciem swoich młodych sportowców.

Podobnie jak u dziewcząt, zawodniczek UKS Lipusz zdobywczyń srebrnego medalu w tych samych rozgrywkach tak również u chłopców naszym piłkarzom ręcznym kibicowali przez cały sezon sympatycy naszego klubu. W hali w Lipuszu było ich prawie 300 osób. Tą drogą chcemy bardzo podziękować za ogromne wsparcie i niesamowity doping naszych kibiców.

UG/opr.red

Skład drużyny mistrzów UKS Lipusz: Borys Gillmeister, Bartłomiej Landowski, Tomasz Ziegert, Przemysław Czajka, Jakub Kukliński, Szymon Woźniak, Bartosz Sznajder, Aleksander Ebertowski, Adam Wiśniewski, Mateusz Laska, Krzysztof Woźniak, Nikodem Prabucki, Tymoteusz Klasa, Wojciech Woźniak, Oskar Rolbiecki

Komentarze