Gmina Nowa Karczma Rolnictwo Wokół nas

Lubań. Wiosenne Targi 2024. Zapraszamy na tegoroczne targi!

Już w kwietniu odbywać się będą wiosenne targi organizowane przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Każdego roku cieszą się one dużym zainteresowaniem i wystawców i odwiedzających je gości. W tym roku będzie podobnie.

– Targi obywają się w trzech terminach, w trzech lokalizacjach, tak by każdy mieszkaniec województwa pomorskiego mógł je odwiedzić. Oczywiście zachęcam, by zjawić się na każdych – mówi Aleksander Mach, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

Sezon na targi rozpoczynamy od wydarzenia, które odbędzie się w Słupsku. Tam już 6 i 7 kwietnia odbędą się Targi Ogrodnicze „Wiosna 2024”. 13 i 14 kwietnia zapraszamy do Lubania, gdzie trwać będą XIV Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie. Ostatnim wydarzeniem będą XIII Targi Ogrodnicze w Starym Polu.

Będzie wielu producentów

– Wiosna to czas, gdy dbamy o ogrody. Warto zaopatrzyć się nasiona, drzewka owocowe i ozdobne, cebulki i sprzęt ogrodniczy – mówi A. Mach. – Ale to nie wszystko, co będzie można znaleźć na targach! W Lubaniu spotkać będzie można producentów miodów, produktów pszczelich i sprzętu pszczelarskiego. W Starym Polu obejrzeć będzie można wystawę gołębi, drobiu ozdobnego i królików. Dodatkowo i w Lubaniu, i w Starym Polu, zaprezentują się wystawcy ze swoim rękodziełem, produktami ekologicznymi, firmy obsługujące rolnictwo, prezentujące odnawialne źródła energii czy nowinki motoryzacyjne.

Wystawcy wciąż mogą zgłaszać chęć udziału w wydarzeniach. Warunkiem jest wypełnienie Karty zgłoszenia i wniesienie opłaty. Wszystkie informacje dostępne są na naszej stronie internetowej www.podr.pl.

– Zachęcam wszystkich wystawców do zaprezentowania swojej oferty. Liczę również na wielu odwiedzających! Spotkajmy się na targach! – mówi A. Mach.

Nad/opr.red

Komentarze