Gmina Somonino Inwestycje

Starkowa Huta. Już niebawem ruszy remont budynku świetlicy wiejskiej

Gmina Somonino podpisała umowę z wykonawcą zadania pn. „Remont budynku dawnej szkoły w Starkowej Hucie”. Wykonawcą robót jest firma HGO DEVELOPERS Sp. z o.o. z Chojnic. Wartość umowy wynosi imponującą kwotę 200,7 tys. zł.

Budynek, który obecnie pełni funkcję świetlicy wiejskiej i miejsca spotkań mieszkańców, ma bogatą historię sięgającą początku XX wieku. Znajduje się on w Gminnej Ewidencji Zabytków i pochodzi z 1910 roku, co dodaje mu dodatkowego znaczenia kulturowego i historycznego dla społeczności lokalnej.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 6 miesięcy. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z remontem elewacji budynku oraz ociepleniem stropu nad parterem wraz z robotami towarzyszącymi. Jest to kluczowy krok w procesie przywracania temu zabytkowi jego dawnej świetności.

Warto również wspomnieć o wcześniejszych inwestycjach mających na celu przywrócenie blasku temu zabytkowi. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w 2021 roku przeprowadzono modernizację budynku wraz z adaptacją pomieszczeń na potrzeby świetlicy wiejskiej.

Aktualne zadanie remontowe zostanie dodatkowo dofinansowane z Rządowego Funduszu Odbudowy Zabytków.

Nad/opr.red

Komentarze